Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rajdy terenowe
Rajd Dakar - 4. etap

Kończymy relację na dzisiaj, a na zakończenie informacja od bohatera dnia

Dzień do udanych może zaliczyć również Rafał Sonik. Polski quadowiec czwarty etap ukończył na ósmej pozycji i w generalce awansował na dziewiąte miejsce

Dakar to nie tylko zacięta rywalizacja, ale też postawa fair play

 

Jakub Przygoński siódmy na trasie czwartego etapu Rajdu Dakar! Polak z etapu na etap jedzie coraz szybciej i awansuje na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Brawo!

ORLEN Team potwierdzi świetny wynik Adama Tomiczka. 

Co za finisz Mikko Hirvonena ! Fin przed metą wyprzedził Naniego Romę w walce o drugie miejsce!

Rafał Sonik na WP10 ma ósmy czas. Gorszy od Krakowianina jest m.in. lider rajdu po 3. etapie Ignacio Casale

Co za fatalny odcinek dla faworytów. Carlos Sainz za dziesiątym waypointem utknął w wąwozie, gdzie stracił kilka minut. Hiszpan jechał na wysokiej trzeciej pozycji.

Metę etapu osiągnął już Cyril Despres. Francuz musi czekać na rywali, ale wiele wskazuje na to, że to on zwyciężył na dzisiejszym odcinku specjalnym.

Yazeed Al-Rajhi wycofał się z rajdu!

Szósty kierowca klasyfikacji generalnej poinformował organizatorów, że nie przystapi do dalszej rywalizacji. Saudyjczyk miał spore problemy na trasie dzisiejszego etapu. Na swoim ostatnim punkcie pomiarowym tracił ponad godzinę do lidera.

Jakub Przygoński na 10 punkcie pomiarowym jest dalej 6. Po etapowe zwycięstwo zmierza Cyril Despres.

Na WP9 Rafał Sonik legitymuje się w tej chwili dziewiątym najlepszym czasem. Niestety po WP6 z radarów zniknął Kamil Wiśniewski, który jechał na 14. miejscu.

Adam Tomiczek osiąga metę 4. etapu. Rewelacyjny czas debiutanta ORLEN Team, który finiszuje na 23. pozycji!

 

Krótka historia z wczorajszego dnia w Rajdzie Dakar. 

- Cieszę się z wygranej, ale przede wszystkim mam nadzieję, że z Tobym jest wszystko ok - powiedział na mecie triumfator etapu w kategorii motocykli, Matthias Walkner.

 

Niestety Jakub Przygoński stracił piąte miejsce na rzecz Stephane Peterhansela. Francuz wyprzedził Polaka na WP9. Wśród załóg samochodowych prowadzi wciąż pewnie Cyril Despres.

Mamy wynik Rafała Sonika! Na mecie pierwszej części dzisiejszego etapu Polak notuje 10. rezultat.

Wysokie 23. miejsce w kategorii mocotykli utrzymuje Adam Tomiczek. Kierowca ORLEN Team za kilkanaście minut powinien dotrzeć do mety.

Potwierdzenie wyników u motocyklistów.

 

 

Cyril Despres wypracował ponad 5-minutową przewagę nad Nanim Romę na mecie pierwszej części odcinka specjalnego. Jakub Przygoński na poprzednim pomiarze utrzymywał doskonałą piątą lokatę wśród załóg samochodowych.

Matthias Walkner na samym finiszu wyprzedza Joana Barredę i wygrywa 4. etap rajdu Dakar wśród motocyklistów!

 

Wypadek Tobiego Price'a! Ubiegłoroczny zwycięzca Dakaru i lider 4. etapu spadł z motocykla i wymagał pomocy medycznej. To koniec imprezy dla Australijczyka.

Kamil Wiśniewski dojechał do pierwszego CP z 12. czasem. Na kolejnych punktach pomiarowych prowadzi Walter Nosiglia przed Danielem Domaszewskim.

Jakub Przygoński dotarł do kolejnego waypointu. Polak ponownie melduje się z piątym czasem. Na poprzednim pomiarze kierowca ORLEN Team spadł o jedną lokatę po przejeździe Borisa Garafulica. Chilijczyk miał półtorej minuty przewagi nad naszym zawodnikiem.

Toby Price nie daje za wygraną na 4. etapie. Australijczyk wyprzedził na WP10 Joana Barredę o minutę i 35 sekund! Trzecie miejsce ze stratą ponad 2 minut utrzymał Matthias Walkner.

Potężne straty Sebastiena Loeba. Francuz po problemach z samochodem traci 25 minut do lidera. Na pierwszym checkpoincie wciąż prowadzi Cyril Despres.

Dwunaste miejsce wśród quadów zajmuje Kamil Wiśniewski. Po trzech punktach pomiarowych liderem jest Argentyńczyk Daniel Domaszewski. Niestety wciąż brakuje wyniku Rafała Sonika. 

Świetne tempo utrzmuje Jakub Przygoński. Na kolejnym punkcie pomiarowym kierowca ORLEN Team jest wciąż piąty. Prowadzy Cyril Despres, który wyprzedza o minutę Naniego Romę. Trzeci Mikko Hirvonen traci blisko 7 minut.

Wśród motocyklistów świetnąformę z wczoraj utrzymuje Barreda Bort. Na WP9 ma minutową przewagę nad Tobym Pricem i blisko 2-minutową nad Matthiasem Walknerem

Bardzo dobre tempo utrzymuje Adam Tomiczek. Nasz motocyklista jest 24. na WP5

Kłopoty na trasie ma Sebastien Loeb. Francuz musiał się zatrzymać z powodu problemów ze swoim Peugeot 3008. Tymczasem sporo czasu stracił Peterhansel. Najszybszy na WP1 kierowca teraz traci już 15 minut do Naniego Romy. Czekamy na czas Kuby Przygońskiego 

Stephane Peterhansel najszybszy na WP1. Jest szybszy o dwie minuty od Cyrila Despres i o cztery od Naniego Romy z zespołu Toyoty. Piąty wynik ma natomiast... Jakub Przygoński! Rewelacyjnie lider ORLEN Team zaczął czwarty etap. Jest najszybszym z kierowców Mini, tak trzymać!

Mamy oficjalne potwierdzenie litewsko-polskiej załogi Vanagas i Rozwadowski. Niestety w wyniku awarii samochodu załoga musiała wycofać sięz Rajdu Dakar

Na WP1 zameldowało się już 18 quadowców, w tym Kamil Wiśniewski z 16 czasem. Wśród osiemnastki nie ma jednak Rafała Sonika. Oby nie oznaczało to kłopotów polskiego quadowca 

Świetnym tempem jedzie Adam Tomiczek. Motocyklista ORLEN Team na trzecim punkcie kontroli czasu był 23. Znakomita jazda naszego debiutanta

fot. ORLEN Teamfot. ORLEN Team

Złe informacje z trasy czwartego etapu. Motocyklista Armand Monleon miał poważny wypadek na 70 kilometrze oesu. Katalończyk został ewakuowany z trasy przez śmigłowiec ratunkowy

Na WP1 jest jużczołówka quadowców. Najszybszy jest Argentyńczyk Copetti. Drugi, Rosjanin Karyakin traci do niego 47 sekund

Marcelo Medeiros, pierwszy lider Dakaru wśród quadowców, o którego wycofaniu informowaliśmy jużwcześniej, przebywa obecnie w szpitalu. Ma uraz głowy, złamane ramię i nadgarstek.

Na ostatnimi punkcie pomiarowym przed pierwszym checkpointem Matthias Walkner awansował na drugie miejsce przed Tobiego Price'a. Liderem jest wciąż Joan Barreda, który utrzymał 3-minutową przewagę.

Lider rajdu Joan Barreda podkręcił tempo i na WP2 jest już przed Toby Pricem. Australijczyk traci do Hiszpana ponad 3 minuty. Trzeci jest Matthias Walkner.

Dzisiaj Dakar przenosi się do Boliwii. Przed startem etapu należało więc uzupełnić kilka dokumentów

Co za odpowiedź Tobiego Price'a! Australijczyk dojechał do pierwszego punktu pomiaru i ma ponad minutę przewagi nad Joanem Barredą. Zapowiada się naprawdę ciekawa walka o zwycięstwo na dzisiejszym etapie.

Piątka motocyklistów za WP1. Prowadzenie utrzymał Barreda, który ma ponad minutę przewagi nad Sunderlandem i Quintanillą.

Dzisiejszy etap zapowiada również nasz faworyt wśród quadów - Rafał Sonik

Joan Barreda dojechał do pierwszego punktu pomiarowego. W drodze są kolejni motocykliści.

Poza Dakarem jest również zwycięzca inauguracyjnego etapu wśród quadów Marcelo Medeiros. Brazylijczyk wycofał się po poważnym wypadku na 3. etapie. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale dalszy udział w zawodach nie wchodził w grę.

Dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar, Nasser Al Attiyah zrezygnował z dalszego udziału w imprezie. W środę na trzecim etapie Katarcyzk urwał koło w swoim samochodzie.

Jakub Przygoński przypomina się z mety 3. etapu, który zakończył na 10. miejscu

Joan Barreda wyjechał jako pierwszy na trasę 4. etapu. Lider zawodów musi być jednak ostrożny, bo zmoczona trasa stanowić będzie spore wyzwanie. 

Organizatorzy informują o opóźnieniu startu do 4. etapu. Grupa zawodników, która pokonała odcinek dojazdowy nie może rozpocząć próby czasowej z powodu złych warunków na trasie po opadach deszczu.

Pierwszym Polakiem na trasie 4. etapu będzie Adam Tomiczek, który wystartuje o 11:24. Oto rozkład jazdy biało-czerwonych w czwartek:

11:54 Paweł Stasiaczek,

11:49 Rafał Sonik,

12:07 Kamil Wiśniewski,

13:19 Jakub Przygoński

 

O 11:34 na trasę wyjadą pierwsi quadowcy. Start załóg samochodowych przewidziano na 12:55, a ciężarówek na 14:47.

Przypomnijmy, że środowy etap padł łupem Joana Barredy, nowego lidera klasyfikacji generalnej.

Tradycyjnie już najszybciej zamagania rozpoczęli motocykliści. Czołówka wkrótce pojawi się na pierwszym punkcie pomiarowym. Do 4. etapu przystąpi dwóch Polaków -Adam Tomiczek i Paweł Stasiaczek 

Na dzisiejszy etap zaprasza nas Jakub Przygoński , który wczoraj wykorzystał problemy rywali i zakończył etap na 10. miejscu. W wynikach generalnych kierowca ORLEN Team jest na wysokiej 9. pozycji.

Witamy w naszej relacji LIVE z czwartego dnia zmagań w Rajdzie Dakar. Dzisiaj rajd przenosi się z Argentyny do Boliwii. Kierowcy rozpoczną etap w San Salvador de Jujuy i po pokonaniu 416 kilometrów odcinka specjalnego wjadą na metę w Tupiza. Załogi wszystkich kategorii rywalizować będą na tej samej trasie.

>

    Komentarze (0)

    ×