Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rajdy terenowe
Rajd Dakar - 10. etap

Kończymy naszą dzisiejszą relację z trasy 10. etapu Rajdu Dakar. W piątek i sobotę dwa ostatnie odcinki specjalne. Wciąż trudno wskazać ktor zwycięży w poszczególnych klasach. Emocje powinni czekać na nas do ostatnich kilometrów. Zapraszamy na nasze obszerne relacje z Rajdu Dakar!

Eduard Nikolaev upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Rosjanin wygrał 10. etap wśród ciężarówek i został nowym liderrem rajdy przed swoim rodakiem Dmitry Sotnikovem.

 

Jeszcze o problemach innego kierowcy Mini, Mikko Hirvonena 

Jakub Przygoński jest w trasie. Polak rozpoczął drugą część etapu. Do mety dojedzie jednak bardzo późno po problemach i stracie blisko 2 godzin na początku odcinka specjalnego.

Siergiej Karakin na mecie etapu wśród qudów. Rosjanin jest lepszy od Ignacio Casale o 10 minut o zostaje nowym liderem rajdu.

Odległy finisz czwartego w generalce Naniego Romy. Hiszpan na mecie traci ponad 3 godziny do Sebastiena Loeba.

Trzeci na mecie Stefan Svitko upadł ze zmęczenia krótko po zakończeniu etapu. Motocyklista został zabrany karetką do pobliskiego szpitala w San Juan. 

Siergiej Karakin na drugim checkpoincie ma 8 minut przewagi nad Ignacio Casale. Rosjanin jest liderem wirtualnej klasyfikacji generalnej w quadach.

 

Jakub Przygoński na finiszu pierwszej części etapu jest 29. Kierowca ORLEN Team traci do lidera prawie 2 godziny.

Peterhansel na mecie, ponad sześć minut za Sebastienem Loebem. Mistrz WRC dalej liderem Rajdu Dakar.

  

Rafał Sonik na mecie pierwszej części etapu melduje się na 8. pozycji. Oczko niżej jest Kamil Wiśniewski.

Sebastien Loeb na mecie wyprzedza Cyrila Despresa! Dotychczasowy lider pokonał swojego rodaka o dwie minuty. Dwójka Peugeota czeka na trzeciego muszkietera francuskiej stajni - Stephane'a Peterhansela.

Metę osiągneli także Sam Sunderland i Matthias Walkner. Brytyjczyk utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej mimo problemów na początku 10. etapu.

Michael Metge dotarł do mety dzisiejszego etapu i póki co dysponuje najlepszym czasem. Francuz czeka jednak na wynik Rickiego Barabeca, który do połowy etapu był liderem mimo, iż startował z dalszej pozycji.

Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej motocyklistów Pablo Quintanilla wycofał się z rajdu. Chilijczyk poczuł się źle na trasie czwartkowego etapu.

Stephane Peterhansel odrabia straty. Francuz jest trzeci na pierwszym punkcie pomiarowym po wznowieniu etapu. Prowadzi wciąż Cyril Despres do którego połowę dystansu odrobił Sebastien Loeb (+3:44).

 

 

Wśród cieżarówek po pierwszej części etapu dominują Rosjanie. Gerard de Rooy z Dariuszem Rodewaldem w składzie swojej załogi jest 8.

Spora grupa motocyklistów jest już na drugim checkpoincie. Prowadzi Michael Metge prze Stefanem Svitko, którzy wyprzedził Joana Barredę.

Michael Metge prowadzi drugiej części etapu w klasyfikacji motocykli. Francuz czeka jednak na wynik Rickiego Barabeca, lidera do momentu neutralizacji.

Jakub Przygoński pojawił się już na WP4. Niestety strata kierowcy ORLEN Team do lidera wciąż rośnie. W tej chwili to ponad godzina i 40 minut.

Problemy Mikko Hirvonena. Czwarty kierowca poprzedniej edycji Rajdu Dakar stoi na trasie 10. etapu z powodu awarii swojego Mini.

Polscy kibicę dotrą do każdego miejsca na świecie 

Na WP5 Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski zmienili się miejscami na pozycjach 8.-9. Prowadzi bardziej doświadczony zwycięzca Dakaru 2015.

Potwierdzenie wyników samochodów do strefy neutralizacji

Siergiej Karakin dojechał do końca pierwszej części etapu jako lider wśród quadów. Rosjanin ma ponad 2 minuty przewagi nad Ignacio Casale.

Do strefy neutralizacji jako lider dotarł Cyril Despres. Na drugą pozycję ze strata 6 min i 28 sek wrócił Sebastien Loeb. Stephane Peterhansel jest piąty (+8:06)

 

Wirtualna klasyfikacji generalna motocykli w trakcie szalonego 10. etapu wygląda w ten sposób:

Ogromne straty Jakuba Przygońskiego na drugim punkcie pomiarowym! Kierowca Orlen Team jest gorszy od lidera o ponad półtorej godziny. Po tym etapie straci doskonałe 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do czwartego waypointu w czołowej dziesiątce utrzymują się Kamil Wiśniewski (8.) i Rafał Sonik (9.). W quadach prowadzi Siergiej Karakin.

Niestety Adam Tomiczek na CP1 ma dopiero 96. czas. Kierowca Orlen Team rozpoczął dzień od 27. czasu na pierwszym punkcie pomiarowym.

Duże problemy Mikko Hirvonena. Fin stracił mnóstwo czasu i na WP2 zameldował się z ponad godzinną stratą do Despresa

W takich okolicznościach przyrody rywalizują dzisiaj dakarowcy

  

Cyril Despres jedzie po swoje drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym Dakarze. Na WP4 ma ponad sześć minut przewagi nad jadącym życiowey oes Peruwiańczykiem Nicolasem Fuchsem. Loeb ma czwarty czas i traci niewiele więcej

Stephane Peterhansel ruszył dalej po kolizji z motocyklistą. Zameldował się już na WP2, na którym traci do Despresa 11 minut i 55 sekund

Motocyklista Simon Marcic, który zderzył się z Peugeotem Peterhansela ma złamaną kość piszczelową

Jakub Przygoński dobrze rozpoczął zmagania na dzisiejszym odcinku specjalnym. Na WP1 ma 9. czas i jest dużo szybszy od będącego bezpośrednio nad nim w generalce Orlando Terranovy

Wypadek Stephane'a Peterhansela! Francuz uczestniczył w kolizji z Simonem Marcicem (motocykle) i zatrzymał się na 83 km. Kierowca Peugeota oczekuje przy motocykliście na służby medyczne.

 

 

Pablo Quintanilla dociera do CP1 z godzinną stratą do lidera.

Czołówka rajdu Sam Sunderland, Paulo Gonçalves i Matthias Walkner jest już na CP1, do lidera tracą jednak ponad 18 minut!

Adrien Metge liderem  motocykli na pierwszym checkpoincie! Francuz wyprzedza o niecałą minutę Ondreja Klymciwa.

Na pierwszym pomiarze Peterhansel przed Loebem o minutę i 36 sekund, a to znaczy, że Loeb jest liderem wirtualnej generalki o...2 sekundy!

Pierwsza szósta klasyfikacji generalnej motocyklistów ma spore problemy w pierwszej części dzisiejszego etapu. Powodem są problmy techniczne i błedy nawigacyjne. Czy dzisiejszy odcinek specjalny wywróci do góry nogami całą klasyfikację Dakaru?

Świetnie rozpoczęli polscy quadowcy. Kamil Wiśniewski na WP1 jest 5., a Rafał Sonik 7.

Problemy Pablo Quintanilli!Chilijczyk zatrzymał się z powodu problemów technicznych.  

Ondrej Klymciw liderem na WP2 w kategorii motocykli. Czech skorzystał z problemów rywali. Wciąż brakuje czasu dotychczasowego lidera Pablo Quintanilli.

 

Adam Tomiczek na tę chwile legitymuje się świetnym 27. czasem wśród motocyklistów.

Dziesiąty etap rozpoczęły załogi samochodowe. Tu jak przypominamy zaciekłą walkę o prowadzenie toczą Sebastien Loeb i stary Dakarowy wyga - Stephane Peterhansel.

Kolejni motocykliści błądzą na trasie. Klasyfikacji etapu może wkrótce ulec sporej zmianie. Na WP1 prowadził Pablo Quintanilla, który wg raportu także zboczył z kursu.

Pierwsze quady dojeżdżają do WP1. Prowadzi Ignacio Casale, który odrobił dwie minuty do lidera klasyfikacji generalnej Siergieja Karakina.

Wicelider etapu Joan Barreda także miał problemy z nawigacją, ale w przypadu Hiszpana nie odbiło się to na jego czasie. Do lidera traci nieco ponad minutę.

Sensacyjne doniesienie z pierwszego Waypointu. Lider rajdu Sam Sunderland pogubił się na trasie i stracił ponad 16 minut do lidera Pablo Quintanilli, który goni go w klasyfikacji generalnej! Obu zawodników dzieli teraz dystans niecałych 4 minut w "generalce"

Rajd Dakar wreszcie ruszył do mety. Jesteśmy w siódmym niebie!

Czekamy na motocyklistów na pierwszym punkcie pomiarowym. Na trasie jest już Adam Tomiczek. Kolejni Polacy, który mi będą quadowcy Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski, rozpoczną odcinek specjalny po godzinie 12.

Nasza uwaga oprócz liderów skupi się naturalnie na debiutującym w tym roku na Dakarze, Adamie Tomiczku z ekipy ORLEN Team, który jest 39. w klasyfikacji generalnej 

Joan Barreda jest już na trasie. Hiszpan będzie walczył o drugie z rzędu etapowe zwycięstwo.

Przypomnijmy, że liderem w tej klasie po 10. etapach jest Sam Sunderland z przewagą ponad 20 minut nad Pablo Quintanillą.

Trasę z Chilecito do San Juan otworzą tradycyjnie motocykliści. Start pierwszego z nich Joana Barredy był zaplanowany na 10:55, ale został opóźniony o kilkanaście minut.

Co nas dziś czeka? Trasę krótko prpzedstawia Jakub Przygoński z Orlen Team 

Witamy serdecznie! Przed jeden z trzech ostatnich etapów tegorocznego Rajdu Dakar. Po odwołoaniu 9. etapu zawodnicy ruszą na trasę ponownie. W środę nie mogli jednak mówić o wolnym. Do przebycia mieli około 1000 kilometrów do miejsca rozpoczęcia dzisiejszego odcinka specjalnego. Wygląda na to, że dzisiaj pogoda nie pokrzyżuje nam planów i rywalizacja potrwa na całej długości planowanego dystansu.

>

    Komentarze (0)

    ×