Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Podopieczni Akademii dominują na ORLEN MX MP w Człuchowie

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Na trudnym technicznie torze w Człuchowie i przy nie do końca letnich warunkach odbyła się V runda Motocrossowych Mistrzostw Polski. W rywalizacji wyraźnie dominowali podopieczni Akademii ORLEN Team, którzy wygrali zmagania w czterech z siedmiu klas.

Zmagania w cyklu ORLEN MX MP wchodzą w decydująca fazę. Na wymagającym torze przy ul. Kamiennej w Człuchowie oraz w niesprzyjających warunkach pogodowych świetnie poradzili sobie członkowie Akademii ORLEN Team, którzy walczyli o kolejne cenne punkty.

Sobotnią rywalizację rozpoczęła klasa MX65, w której rozstrzygnięcia nie powinny być niespodzianką. Dwukrotnie zwyciężył podopieczny Akademii - reprezentant Polski Maksymilian Chwalik - obecny lider tej klasy, jak również lider Mistrzostw Europy strefy północno wschodniej. Na drugim i trzecim miejscu sklasyfikowani zostali przedstawiciele lokalnego klubu AMK Poltarex Człuchów - Jakub Kowalski i Artur Gałuszka. Czwarte miejsce uzyskał kolejny "akademik" Wiktor Rafalski.

W klasie MX Kobiet bez najmniejszego trudu i pomimo niezaleczonej kontuzji zwyciężyła podopieczna Akademii Joanna Miller, a daleko za nią walkę o kolejne miejsca stoczyły Wiktoria Garbowska i Karolina Jankowiak.

W klasie MX Masters nie było mocnego na gościa z zagranicy - Łotysza Leonsa Kozlovskisa. Zarówno Jacek Lonka, jak i Jacek Olszewski musieli uznać wyższość szybszego, a z drugiej strony dużo młodszego zawodnika z Łotwy. Holeshot'a już po raz drugi w tym sezonie zgarnął Marcin Purtak.

ZOBACZ WIDEO Rajd Polski: Szalona radość zespołu Hyundaia (WIDEO)

Zakończeniem sobotnich zmagań były, jak zawsze emocjonujące, wyścigi klasy MX2. Na treningach kwalifikacyjnych ze świetnej strony pokazał się przedstawiciel Akademii Szymon Staszkiewicz, który wykręcał najlepsze czasy. Niestety w pierwszym deszczowym wyścigu na skutek bólu klatki piersiowej i ręki po niefortunnym skoku wycofał się z rywalizacji. W klasyfikacji zawodów wygrał Karol Kędzierski, przed Łukaszem Lonką i Jakubem Barczewskim.

Niedziela była bardziej łaskawa dla zawodników i kibiców. Deszcz ustąpił miejsca słońcu i zawodnicy mogli pozbyć się przynajmniej jednej warstwy odzieży. Zmagania rozpoczęły się od wyścigów klasy MX125 i dominacji przedstawicieli Akademii ORLEN Team, którzy zdobyli całe podium. Wygrał Szymon Staszkiewicz, który w obu wyścigach nie dał szans rywalom. W walce za jego plecami drugie miejsce wywalczył Wojtek Kucharczyk, a trzeci był Darek Rapacz. Kolejni "akademicy", Filip Bukowicz i dotychczasowy lider Czarek Lewko, na siódmej i ósmej pozycji.

Po zmaganiach "setkarzy" na tor wyjechali zawodnicy w klasie MX85. Podopieczny Akademii, prowadzący w klasyfikacji generalnej, Wiktor Małecki już w pierwszym wyścigu zaliczył nieprzyjemny wypadek i z kontuzjowanym barkiem nie mógł kontynuować rywalizacji. Pod nieobecność Małeckiego podium padło łupem pozostałych przedstawicieli Akademii. Po raz pierwszy w sezonie zawody wygrał Olaf Włodarczak, który został też nowym liderem. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Maks Chwalik, który zgarnął kolejnego holeshot'a. Trzeci w Człuchowie był Wiktor Sobiech, piąty Mikołaj Białecki, a dziewiąty Mateusz Szafrański.

Zmagania w Człuchowie kończyła "królewska" klasa MX Open, w której oba wyścigi zdecydowanie wygrał Łukasz Lonka. Za jego plecami sporo dobrej walki, z której ostatecznie zwycięsko wyszedł Kuba Barczewski. Trzeci, mimo upadku w drugim wyścigu, zameldował się Karol Kędzierski.

Najbliższe rundy ORLEN MX MP 2017:
5-6 sierpnia - LIDZBARK WARMIŃSKI
19-20 sierpnia - WSCHOWA

Czy Akademia ORLEN Team zdominuje także kolejne zawody?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL