WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Mistrzowska Akademia ORLEN Team

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Wschowa i jak zawsze perfekcyjnie przygotowany tor Kacze Doły były miejscem finałowych zawodów motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MX MP. Podopieczni Akademii ORLEN potwierdzili wysoką formę z całego sezonu, zdobywając tytuły w trzech klasach.

Sobotnią rywalizację rozpoczęła najmniejsza klasa MX65, w której pewny obronienia tytułu był już Maks Chwalik. Podopieczny Akademii, wygrywając oba wyścigi, potwierdził swoją dominację w "sześćdziesiątkach". Walkę za jego plecami stoczyli Jakub Kowalski i Artur Gałuszka. Kuba był szybszy w obu starciach, odrobił sześć punktów straty i został Wicemistrzem Polski. Czwarte miejsce w klasyfikacji wywalczył Wiktor Rafalski z Akademii.

Pierwszego dnia zmagań tytuły w swojej klasie między siebie podzieliły najszybsze panie. Wiktoria Garbowska zgarnęła komplet punktów we Wschowie i została Mistrzynią Polski. Druga w generalce była Karolina Jasińska. Po piętach do końca sezonu deptała jej Karolina Jankowiak, która pomimo lepszej jazdy w finale musiała zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium.

W klasie Masters pewny tytułu jeszcze przed startem finałowych wyścigów Orlen MX MP był Jacek Lonka. Wicemistrzem Polski został nieobecny we Wschowie Jacek Olszewski, a Konstantin Utkin z Ukrainy zdobył tytuł II Wicemistrza.

Zakończeniem dnia była emocjonująca walka w klasie MX2, w której z dość sporą przewagą prowadził w klasyfikacji generalnej Łukasz Lonka. Broniący tytułu Karol Kędzierski nie zamierzał jednak ułatwiać mu zadania, co udowodnił już w pierwszym wyścigu, kiedy po wygranym starcie objął prowadzenie i dowiózł je do mety. W drugim wyścigu zamienili się miejscami, a trzeci był eksportowy podopieczny Akademii Szymon Staszkiewicz. W klasyfikacji generalnej sezonu zwyciężył Łukasz Lonka, odbierając tytuł Karolowi Kędzierskiemu, który tym razem zmagania zakończył na drugim miejscu. Z kolei tytuł II Wicemistrza przypadł Karolowi Kruszyńskiemu.

ZOBACZ WIDEO FC Barcelona wygrała dla Barcelony. Wielki pech Messiego - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Niedziela to bratobójcza walka w Akademii o mistrzostwo w dwóch klasach. W "osiemdziesiątkach" liderem z 10-punktową przewagą był Wiktor Małecki, przed Olafem Włodarczakiem, który musiał dać z siebie wszystko, żeby myśleć o mistrzostwie. Losy mistrzowskiego tytułu mogły potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie gościnny występ Daniela Volovicha z Białorusi, który absolutnie zdominował zmagania w klasie MX85, wywożąc komplet punktów. Pomimo tego, że Olaf dwa razy dojechał przed Małeckim, to zabrakło mu dwóch punktów do tytułu Mistrza Polski. Podium w klasie dopełnił Maks Chwalik (startujący motocyklem o pojemności 65cc), który w przyszłym roku na stałe zagości w klasie MX85.

W klasie MX125 Czarek Lewko, wygrywając pierwszy wyścig, zapewnił sobie Mistrzostwo Polski. Za jego plecami koledzy z Akademii walczyli o miejsca na podium Mistrzostw. Drugi wyścig to dominacja Patryka Zdunka, który wygrał całą finałową rundę we Wschowie. Ostatecznie wicemistrzostwo, pomimo poważnego upadku w pierwszym wyścigu, przypadło Darkowi Rapaczowi, a drugim Wicemistrzem został Wojtek Kucharczyk. Ponownie całe podium dla Akademii.

W klasie MX Open po raz kolejny równych sobie nie miał Łukasz Lonka, który zgarniając piąty w tym sezonie komplet punktów, pewnie przypieczętował swój drugi tytuł i tym samym odebrał podwójną koronę Karolowi Kędzierskiemu. Miejsce na najniższym stopniu podium utrzymał Karol Kruszyński.

Rywalizacja w ORLEN Mistrzostwach Polski MX dobiegła końca. Podopieczni Akademii zdobyli tytuły mistrzowskie w trzech klasach, a w dwóch byli na wszystkich miejscach podium. Wsparcie i praca z najmłodszymi riderami już przynoszą efekty i na pewno zaprocentują w przyszłości zarówno indywidualnymi wynikami, jak i rozwojem całej dyscypliny.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL