Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wiktoria WicińskaFacebook / Na zdjęciu: Wiktoria Wicińska

Śmiertelny wypadek na torze w Lipnie. Nie żyje 15-letnia Wiktoria Wicińska

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do ogromnej tragedii doszło w sobotę na torze motocrossowym w Lipnie. Podczas mistrzostw Polski w klasie MX zginęła 15-letnia Wiktoria Wicińska, zawodniczka KM Cross Lublin. To kolejna śmierć w polskim motocrossie w ostatnich tygodniach.

Do zdarzenia doszło w trakcie drugiego wyścigu kobiet w motocrossowych mistrzostwach Polski. Wiktoria Wicińska po przeskoczeniu jednej z hopek spadła z motocykla i uderzyła ciałem o ziemię. Następnie spadła na nią własna maszyna, która trafiła ją w plecy i głowę.

Przy Wicińskiej bardzo szybko pojawiły się służby medyczne, wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i została ona przetransportowana do szpitala. Mimo wysiłku podjętego przez lekarzy, 15-latki nie udało się uratować. Zgon stwierdzono ok. godz. 17.

Czytaj także: Trudny przypadek Alfy Romeo. Kubica może spać spokojnie

Wicińska na co dzień reprezentowała barwy KM Cross Lublin i była jedną z najlepszych zawodniczek w swojej klasie. Dla lubelskiego klubu to kolejny cios w ostatnich tygodniach. 10 lipca po upadku w zawodach organizowanych przez KM Cross na torze w Nowodworze zmarł Łukasz Lonka, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie.

Po wypadku Wicińskiej zawody zostały przerwane i nie będą kontynuowane w niedzielę. Sprawę i przyczyny tragicznego zdarzenia ma wyjaśnić policja oraz prokuratura.

Czytaj także: Romain Grosjean pewny pozostania w F1 do końca sezonu

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL