Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Age Hareide Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Age Hareide

MŚ 2018. Kłopoty trenera Duńczyków. Ma problemy z kręgosłupem

Dawid Borek
Dawid Borek
Choć do rozpoczęcia mistrzostw świata w Rosji pozostał jeszcze ponad miesiąc, to Age Hareide, trener reprezentacji Danii, już ma kłopoty. Szkoleniowiec boryka się z problemami z kręgosłupem, które mocno uprzykrzają mu życie.

Age Hareide cierpi na ciągłe bóle kręgosłupa. Z tego powodu trener kadry Danii nie mógł podróżować po Europie celem obserwowania swoich piłkarzy przed mistrzostwami świata w Rosji. - Mam już za sobą 10 wizyt u lekarza, a przede mną kolejne konsultacje. Problemy z kręgosłupem powodują ból w lewej nodze i prawej stopie - mówi Hareide, cytowany przez "fyens.dk".

Mimo kłopotów zdrowotnych, 64-latek niemal skompletował już skład kadry na mundial. - Pozostały trzy-cztery wolne miejsca. Nadal myślę, kogo powołać. Dobór zawodników nie będzie trudną sztuką, bo mam bardzo dobry obraz sytuacji - zdradza Hareide, dodając, że do 15 maja odsłoni wszystkie karty, jeśli chodzi o skład Danii na mistrzostwa świata w Rosji.

Duńczycy podczas mundialu będą wypoczywać w porcie nad Morzem Czarnym - Anapie. - Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by zawodnicy czuli się tam jak najlepiej. Mówiąc szczerze, lepszych warunków nie mogliśmy sobie wymarzyć - ocenia Hareide.

Reprezentacja Danii w fazie grupowej mistrzostw świata w Rosji zmierzą się z Francją, Australią i Peru. Pierwszy mecz (z Peru) zagrają 16 czerwca Mordowija Arena w Sarańsku. - Mamy duże szanse na sukces. Ale najpierw skupiamy się na rywalizacji w fazie grupowej. Jeśli awansujemy dalej, wszystko będzie się mogło wydarzyć - przyznaje Hareide.

ZOBACZ WIDEO Miroslav Radović: Czas na drugi krok

Czy Dania wyjdzie z grupy na mundialu 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL