Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ 2018. Niezniszczalny weteran. Siergiej Ignaszewicz jednak w rosyjskiej kadrze

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
38-letni Siergiej Ignaszewicz jednak może wystąpić na MŚ 2018 w piłce nożnej. Rosyjski weteran zastąpił w składzie kontuzjowanego Rusłana Kambołowa.

Pierwotnie Ignaszewicza zabrakło na liście powołanych, co całkiem zrozumiałe, skoro w 2016 roku pożegnał się z reprezentacją. Wobec awaryjnej sytuacji (uraz Kambołowa), trener Stanisław Czerczesow namawiał weterana na powrót. - Oczywiście propozycja była zaskoczeniem - przyznał Ignaszewicz, ale bez wielkich wątpliwości przyjął ofertę i znalazł się w gronie 28 piłkarzy z szerokiego składu. 

Prawie 39-letni stoper jest jednym z symboli rosyjskiej piłki. Brał udział w ME 2008, 2012 i 2016, zagrał na MŚ 2014, w sumie na jego koncie jest 120 reprezentacyjnych występów (rekordzista Rosji).

Pomimo upływu lat nadal ma pewne miejsce w środku obrony CSKA Moskwa, jest wręcz żywym pomnikiem stołecznego klubu, zazwyczaj tworzy blok obronny z niewiele młodszymi braćmi Bierezuckimi. W lidze zagrał 489 meczów - żaden zawodników nie rozegrał tylu spotkań na rosyjskich murawach. W 2005 roku wygrał z CSKA Puchar UEFA.

Sborna nie rozpoczęła jeszcze przygotowań, a już wypadł im nie tylko Kambołow, ale najprawdopodobniej także bramkarz Sosłan Dzanajew. 

W grupie Rosjanie zmierzą się z Egipcjanami, Urugwajczykami i Saudyjczykami.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #23. Zaskakujące słowa dziennikarza. "Brakuje mi w kadrze Kucharczyka"

Czy Rosjanie wyjdą z grupy podczas MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL