WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Rafał Rusek / Od lewej: Adam Nawałka, Kamil Grosicki, Robert Lewandowski

MŚ 2018: Roberta Lewandowskiego ma zabraknąć na zgrupowaniu kadry w Juracie

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Nie wszyscy kadrowicze przygotowujący się do gry na mistrzostwach świata wezmą udział w pierwszym zgrupowaniu w Juracie (21-26 maja). Z naszych informacji wynika, że wśród nieobecnych będzie Robert Lewandowski.

21 maja w Juracie rozpocznie się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata. Z 35-osobowej szerokiej kadry udział w nim weźmie 28 piłkarzy (w piątek Adam Nawałka skreśli siedmiu zawodników).

Jak dowiedzieliśmy się ze źródła zbliżonego do reprezentacji, nie wszyscy gracze, którzy znajdą się na liście selekcjonera, przyjadą nad morze. Zabraknie m.in. kapitana Biało-Czerwonych Roberta Lewandowskiego.

Doniesień tych nie potwierdza Polski Związek Piłki Nożnej, ale jak wynika z naszych informacji, "Lewy" ma dostać od selekcjonera więcej wolnego. - 18 maja będzie podana grupa piłkarzy, którzy wezmą udział w zgrupowaniach w Juracie i Arłamowie. Nie mogę powiedzieć, kto przyjedzie do Juraty, bo nie wiem, jaka jest grupa. Nie będę spekulował. Trener podejmie decyzję, porozmawia z zawodnikami i będziemy ogłaszać komunikaty - powiedział nam rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że dwa lata temu reprezentacja przygotowywała się do Euro 2016 według podobnego schematu - najpierw zgrupowanie regeneracyjne w Juracie, na którym przebywały także rodziny zawodników. Następnie zaś obóz w Arłamowie. W 2016 r. Lewandowskiego także nie było podczas pierwszej części przygotowań. Dołączył do reprezentacji - przylatując specjalnym helikopterem - w Arłamowie.

Najlepszy polski napastnik ma otrzymać od Adama Nawałki więcej wolnego ze względu na klubowe obowiązki i wyczerpujący sezon. Jego Bayern Monachium 19 maja rozegra finałowy mecz o Puchar Niemiec na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Dla "Lewego" będzie to ostatnie spotkanie w klubie w tym sezonie. Gdyby Bayern awansował do finału Ligi Mistrzów (26.05.), Lewandowskiego automatycznie zabrakłoby na zgrupowaniu w Juracie.

W Juracie nie będzie także Anny Lewandowskiej. Przed Euro 2016 żona piłkarza Bayernu - mimo jego nieobecności na obozie - przyjechała nad morze i prowadziła treningi fitness dla innych partnerek piłkarzy.

ZOBACZ WIDEO Świetny mecz VfB! Bayern rozbity na własnym stadionie! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Ile bramek na mistrzostwach świata zdobędzie Robert Lewandowski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Pokaż więcej komentarzy (11)