Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz Szpakowski Newspix / Foton / Na zdjęciu: Dariusz Szpakowski

MŚ 2018. Wiadomo, kto skomentuje mecze Polaków na MŚ. Zaskakująca zmiana

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Szef sportu w Telewizji Polskiej Marek Szkolnikowski ujawnił, kto będzie komentował mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej mistrzostw świata w Rosji. Okazuje się, że tylko jedno z trzech spotkań przypadnie Dariuszowi Szpakowskiemu.

Wszystkie mecze mistrzostw świata w Rosji pokaże w naszym kraju Telewizja Polska. W stacji zapowiadają duży rozmach w transmisjach i programy, które zadowolą każdego kibica piłki nożnej.

Od zawsze dużą uwagę fani przykuwają do tego, kto będzie komentował mecze reprezentacji Polski w trakcie turniejów. Od lat ten przywilej miał legendarny Dariusz Szpakowski, który w telewizji komentuje wydarzenia sportowe już od 35 lat.

Na MŚ w Rosji Szpakowski będzie miał jednak okazję skomentować tylko jeden mecz reprezentacji Polski (w fazie grupowej). Potwierdził to Marek Szkolnikowski, szef sportu w TVP w rozmowie z serwisem internetowym stacji, sport.tvp.pl.

Jak ujawnił, doświadczony komentator zasiądzie na stanowisku 19 czerwca podczas pierwszego meczu na MŚ, gdy naszym rywalem będzie Senegal. Kolejne dwa mecze, z Kolumbią i Japonią, skomentuje już Jacek Laskowski.

Dodajmy, że już podczas EURO 2016 Laskowski komentował jeden mecz Biało-Czerwonych (z Irlandią Północną). Kolejne trzy starcia już należały do Szpakowskiego.

Szkolnikowski ujawnił też, że ekspertami TVP podczas turnieju będą m.in. Andrzej Strejlau, Jan Tomaszewski i Jerzy Engel. Dodał jednak, że w obsadzie znajdą się się też młodsi eksperci. Prowadzone są m.in. rozmowy z Andrzejem Twarowskim czy dziennikarzami portalu weszło.com.

ZOBACZ WIDEO Szaleństwo w meczu Levante - Barcelona. Dziewięć bramek i porażka mistrza Hiszpanii [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy cieszysz się z wyboru TVP i tego że Jacek Laskowski będzie komentował dwa mecze Polaków na MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (29):

Wszystkie komentarze (29)

Komentarze (29)

×
Wszystkie komentarze (29)
PRZEJDŹ NA WP.PL