Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joachim Loew Getty Images / Alexander Hassenstein / Bongarts / Na zdjęciu: Joachim Loew

MŚ 2018. Fatalna pomyłka Niemców. Wyciekły nazwiska skreślonych z szerokiej kadry

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Żenująca wpadka niemieckiej federacji piłkarskiej. Przez pomyłkę ujawniono kadrę na mundial już na kilka dni przed jej oficjalnym ogłoszeniem.

Selekcjoner Joachim Loew poda nazwiska 23 wybrańców dopiero w poniedziałek. Obecnie w szerokim składzie jest 27 zawodników, z których czterech do Rosji nie pojedzie.

Wszystko miało być jasne po weekendzie, lecz w sieci omyłkowo opublikowano grafikę z ostateczną kadrą i z jej treści media szybko wywnioskowały, kogo trener naszych zachodnich sąsiadów nie zabierze na turniej.

Skreśleni to bramkarz Kevin Trapp (Paris Saint-Germain), obrońca Jonathan Tah (Bayer Leverkusen), pomocnik Sebastian Rudy (Bayern Monachium) oraz napastnik Nils Petersen (SC Freiburg).

Kierownik kadry Oliver Bierhoff był indagowany w sprawie przecieku podczas konferencji prasowej. Początkowo na jego twarzy malowało się zaskoczenie, a potem był coraz bardziej wściekły.

W fazie grupowej mistrzostw świata Niemcy zagrają z Meksykiem (17.06), Szwecją (23.06) oraz Koreą Płd. (27.06). Jeszcze przed mundialem natomiast zmierzą się towarzysko z Austrią (02.06) i Arabią Saudyjską (08.06).

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Asystent na trybunach dodatkową bronią. FIFA zezwala na telefoniczny kontakt w trakcie meczu

Czy pomysł części selekcjonerów z powoływaniem szerokich kadr jest dobry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL