WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / ARP / Adam Nawałka (w środku)

Mundial 2018. Adam Nawałka: Decyzję w sprawie Kamila Glika pozostawiam lekarzom

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Decyzja w sprawie wyjazdu Kamila Glika na mundial zależy wyłącznie od sztabu medycznego. - Mam pełne zaufanie do lekarzy - podkreślił Adam Nawałka.

Stoper AS Monaco walczy z czasem po urazie barku, przechodzi kolejne konsultacje, ale gdy okazało się, że operacja nie będzie konieczna, nadzieje na jego udział w mistrzostwach świata odżyły.

- Cały czas jestem w kontakcie z Kamilem, rozmawiałem z nim także przed spotkaniem z Chile. Cieszy poprawa jego stanu, widać progres w stosunku do tego co było kilka dni temu - nie ukrywa Adam Nawałka.

- Są postępy i wszyscy trzymamy za Kamila kciuki. O jego włączeniu do kadry na mundial będzie jednak decydował lekarz. Ta opinia liczy się dla mnie w pierwszej kolejności. Dlatego na razie wstrzymujemy się z ostatecznym komunikatem - dodał selekcjoner.

Czy trenerzy reprezentacji biorą od uwagę wzięcie stopera AS Monaco na mundial nawet gdyby nie mógł on zagrać w jednym lub dwóch pierwszych meczach? W tej kwestii Nawałka wypowiedział się enigmatycznie. - Podkreślam, że mam pełne zaufanie do sztabu medycznego i przede wszystkim jego opinią będę się kierował.

Ostateczna decyzja zapadnie najprawdopodobniej w poniedziałek. Jeśli Glik pojedzie do Rosji, a na miejscu okaże się, że kontuzja nie pozwoli mu zagrać, to najpóźniej 24 godziny przed starciem z Senegalem (19.06) będzie jeszcze można dokonać zmiany w kadrze.

ZOBACZ WIDEO Polska - Chile. Wojciech Szczęsny: Wyglądało to lepiej niż przed Euro 2016. Brakowało świeżości

Kto powinien być partnerem Michała Pazdana na środku obrony jeśli Kamil Glik nie pojedzie na mundial?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

PRZEJDŹ NA WP.PL