Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Nawałka (w środku) WP SportoweFakty / ARP / Adam Nawałka (w środku)

Mundial 2018. Adam Nawałka: Decyzję w sprawie Kamila Glika pozostawiam lekarzom

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Decyzja w sprawie wyjazdu Kamila Glika na mundial zależy wyłącznie od sztabu medycznego. - Mam pełne zaufanie do lekarzy - podkreślił Adam Nawałka.

Stoper AS Monaco walczy z czasem po urazie barku, przechodzi kolejne konsultacje, ale gdy okazało się, że operacja nie będzie konieczna, nadzieje na jego udział w mistrzostwach świata odżyły.

- Cały czas jestem w kontakcie z Kamilem, rozmawiałem z nim także przed spotkaniem z Chile. Cieszy poprawa jego stanu, widać progres w stosunku do tego co było kilka dni temu - nie ukrywa Adam Nawałka.

- Są postępy i wszyscy trzymamy za Kamila kciuki. O jego włączeniu do kadry na mundial będzie jednak decydował lekarz. Ta opinia liczy się dla mnie w pierwszej kolejności. Dlatego na razie wstrzymujemy się z ostatecznym komunikatem - dodał selekcjoner.

Czy trenerzy reprezentacji biorą od uwagę wzięcie stopera AS Monaco na mundial nawet gdyby nie mógł on zagrać w jednym lub dwóch pierwszych meczach? W tej kwestii Nawałka wypowiedział się enigmatycznie. - Podkreślam, że mam pełne zaufanie do sztabu medycznego i przede wszystkim jego opinią będę się kierował.

Ostateczna decyzja zapadnie najprawdopodobniej w poniedziałek. Jeśli Glik pojedzie do Rosji, a na miejscu okaże się, że kontuzja nie pozwoli mu zagrać, to najpóźniej 24 godziny przed starciem z Senegalem (19.06) będzie jeszcze można dokonać zmiany w kadrze.

ZOBACZ WIDEO Polska - Chile. Wojciech Szczęsny: Wyglądało to lepiej niż przed Euro 2016. Brakowało świeżości

Kto powinien być partnerem Michała Pazdana na środku obrony jeśli Kamil Glik nie pojedzie na mundial?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • janusz1954 Zgłoś
  też kiedyś wyskoczył mi bark! pan lekarz nastawił w swoje miejsce i następnego dnia z niewielkim bólem byłem w pracy! myślę że w poniedziałek będzie zdrowy!
  • Antek Pyta Zgłoś
   pazdana tam wogle nie powinno byc , ostatnie ogniwo z chile .. ciekawe co zrobi przwalka jak dostana w tylek z ukraina ???? z 2 druzyna chle przegrali 3-- 2 jednak chile strzelilo jako
   Czytaj całość
   pierwsi gola ... PRZEWALKA MUSI ODEJSC I ZWROCIC WSZYSTKIE PREMIE I KASE Z REKLAM
   • Darek Pol Zgłoś
    Zamiast zadawać pytanie kto może być partnerem Pazdana to lepiej zadać pytanie kto ma zmienić Pazdana, ktory ewidetnie jest za słaby na kadrę i to od zawsze....Nadmuchaliście balonik to
    Czytaj całość
    teraz bądżcie konsekwetni i przebijcie go a następnie usuńcie nie potrzebne chwasty w postaci Pazdana,Krychowiaka,cionków,Lenetych czy jak mu tam i poszukajcie prawdziwe kwiatki bo na pewno są.Polska to nie jest 5 milionowy kraj gdzie jest jedna drużyna i nic pozatym....... Szkoda ,była nadzieja a po tym w czorajszym cyrku to mam obawy czy samolot z tymi klaunami w ogóle doleci do Rosji bo Rosja sama w sobie jest wielka areną cyrkową i wiecej klaunów nie potrzebują.......

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL