WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: trener piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka podczas konferencji prasowej w Soczi

Mundial 2018. Adam Nawałka: Glik i Kurzawa wracają do zdrowia!

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Świetne informacje z pierwszej po przylocie do Soczi konferencji prasowej Adama Nawałki. Kamil Glik wkrótce ma rozpocząć trening z kolegami z drużyny. Podobnie Rafał Kurzawa.

Z Soczi Paweł Kapusta

- Kamil Glik byc może już za pięć dni rozpocznie treningi z drużyną - powiedział Adam Nawałka podczas pierwszej konferencji prasowej z Rosji. Selekcjoner dodał, że jeszcze szybciej do treningu wróci Rafał Kurzawa, który urazu stawu skokowego doznał przed meczem z Litwą. - Nie jest to jednak poważny uraz, do treningów z resztą drużyny powinien dołączyć już za dwa-trzy dni - powiedział Adam Nawałka w bazie treningowej "Sputnik" w Soczi.

O kontuzji Kamila Glika napisano natomiast w ostatnich dniach wszystko. Tuż po tym, jak poinformowano o urazie barku obrońcy AS Monaco, wszystko wskazywało, że na mundial nie pojedzie. Polak dochodzi jednak do siebie błyskawicznie i ostatecznie znalazł się na pokładzie samolotu do Soczi. Nie oznacza to jednak, że będzie do dyspozycji selekcjonera Adama Nawałki już na mecz z Senegalem.
- Kamil Glik jest w intensywnej fazie powrotu do pełnej wydolności i treningów z drużyną. Został dla niego przygotowany specjalny plan treningowy. Będzie ciężko pracował nie tylko nad bezproblemową pracą ręką, ale także nad wydolnością - powiedział Nawałka. - Kamil będzie trenował przed śniadaniem na czczo, później będzie uczestniczył w kolejnych zajęciach, między innymi na basenie i rowerze. Będzie miał bardzo mało czasu na sen i sjestę w czasie dnia. Do pracy z nim przeznaczyliśmy jednego trenera i jednego fizjoterapeutę. Chcemy, by dołączył do nas jak najszybciej, ale robimy wszystko, by uniknąć przeciążeń. Do treningów z drużyną powinien wrócić za pięć, sześć dni - dodał szkoleniowiec.

Pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki na mistrzostwach. Piłkarze reprezentacji Polski wylądowali w Soczi w środę kilka chwil przed godziną 15. Godzinę później zostali uroczyście przywitani w hotelu Hyatt. Podopieczni Adama Nawałki zaliczą w środowy wieczór pierwszy trening na stadionie "Sputnik". Zajęcia będą w całości otwarte dla kibiców.

Pierwszy mecz w ramach mistrzostw świata rozegrają we wtorek 19 czerwca w Moskwie (godzina 18 czasu lokalnego, 17 czasu polskiego). Z Kolumbią zagramy 24 czerwca w Kazaniu (godzina 20 czasu polskiego), a z Japonią - 28 czerwca w Wołgogradzie (godzina 16 czasu polskiego).

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Litwa. Robert Lewandowski: To zwycięstwo niewiele daje. Nieraz trudniej strzelić gola na treningu


Wygraj piłkę z podpisami zawodników Realu Madryt!

Czy według ciebie Kamil Glik zdąży wyleczyć bark przed meczem z Japonią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Pokaż więcej komentarzy (7)
PRZEJDŹ NA WP.PL