WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kamil Krukiewicz / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Mundial 2018. Tylko reprezentacja! Rzecznik PZPN "skasował" pytanie do Lewandowskiego o Bayern Monachium

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Tylko pytania o reprezentację - taki wniosek płynie ze środowej konferencji kadry Polski w Soczi. Gdy niemiecki dziennikarz poruszył temat zmiany klubu przez Roberta Lewandowskiego, natychmiast został "skasowany" przez rzecznika PZPN.

Na pierwszej konferencji prasowej Polaków po przylocie do bazy w Soczi pytania zadawali głównie przedstawiciele polskich mediów, ale goście z innych krajów też się pojawili.

Dziennikarz chińskiej telewizji chciał się dowiedzieć, jak Lewandowski ocenia szanse Biało-Czerwonych na powtórzenie sukcesów z 1974 i 1982 roku. Z kolei Nils Bastek z Deutsche Presse Agentur wkroczył na teren, na który jak się okazało, na konferencjach naszej reprezentacji wkraczać nie powinien.

- Robert, jak wiesz w Niemczech jest sporo spekulacji od czasu, kiedy twój agent powiedział, że chcesz odejść latem z Bayernu Monachium. Czy te spekulacje na ciebie wpł.. - pytał po angielsku Bastek, gdy przerwał mu rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki NożnejJakub Kwiatkowski.

- Nie rozmawiamy o sprawach klubowych, więc proszę o nie zadawanie pytań o kluby żadnemu z naszych piłkarzy. Jesteśmy na mistrzostwach świata, to jest reprezentacja Polski. Nie będziemy odpowiadać na pytania dotyczące sytuacji klubowej - powiedział Kwiatkowski.

- Chciałem tylko wiedzieć - czy to wpływa na koncentrację Roberta na mistrzostwach świata - dokończył niemiecki dziennikarz. - Dziękuję bardzo - odparł stanowczym tonem rzecznik PZPN.

Bastek zdarzenie ze środowej konferencji skomentował na Twitterze. "Odejdzie czy nie? Rzecznik polskiej federacji nie pozwolił zapytać o przyszłość Roberta Lewandowskiego w Bayernie. Dozwolone tylko pytania o drużynę narodową" - napisał dziennikarz DPA.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Litwa. Robert Lewandowski: To zwycięstwo niewiele daje. Nieraz trudniej strzelić gola na treningu


Wygraj piłkę z podpisami zawodników Realu Madryt!

Czy rzecznik PZPN postępuje słusznie, nie pozwalając dziennikarzom na pytania o tematy klubowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

Pokaż więcej komentarzy (12)
PRZEJDŹ NA WP.PL