WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: kibice podczas meczu piłkarskiej reprezentacji Polski

Mundial 2018: mogą powtórzyć się sceny z Euro 2012. Rosjanie chcą ukarać polskich kibiców

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Reprezentacja Polski ostatni mecz fazy grupowej rozegra w Wołgogradzie. Nasi fani muszą mieć się na baczności, bo rosyjscy chuligani chcą się zemścić za usuwanie pomników żołnierzy Armii Czerwonej.

Bezpieczeństwo w Rosji to jeden z najczęściej pojawiających się tematów w światowych mediach. Najwięcej obaw mają Anglicy, których kibice zostali zaatakowani przez Rosjan podczas Euro 2016. Tamtejsze gazety i portale internetowe regularnie donoszą, że w trakcie mundialu może być bardzo niebezpiecznie. Powody do obaw mają także Polacy.
Potwierdza to Barbara Włodarczyk, która jest korespondentką TVP w Rosji. Gospodarza mistrzostw świata 2018 zna jak mało kto. Dlatego trzeba poważnie potraktować niepokojące sygnały, które docierają do niej z Wołgogradu.
- Czytałam na forach internetowych wezwania kiboli, by ukarać Polaków za to, że usuwają pomniki żołnierzy Armii Czerwonej. Kibole chcą się skrzyknąć i pokazać, że tak nie można robić - mówi dziennikarka w portalu sport.tvp.pl.

W Wołgogradzie rozegramy jedno spotkanie, które w dodatku może zadecydować o naszym losie. 28 czerwca w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzymy się z Japonią. Włodarczyk jednak uspokaja, że rosyjskie władze zrobią wszystko, by turnieju nie przyćmiły ataki chuliganów.

- Władza na pewno na to nie pozwoli. Jestem spokojna. Prezydent, który na początku kpił z tego, że Francja nie poradziła sobie z grupą "ich chłopców" podczas ostatniego EURO, teraz nie zamierza pozwalać na ekscesy - tłumaczy.

Zagrożenie należy jednak traktować poważnie. Wystarczy przypomnieć Euro 2012. W Warszawie przed meczem Polska - Rosja doszło do zamieszek w drodze na stadion. Wiele osób zostało wówczas rannych.

ZOBACZ WIDEO Chiński dziennikarz na konferencji Polaków. Pytanie? Oczywiście do LewandowskiegoRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy jedziesz na mistrzostwa świata w Rosji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (142):

Pokaż więcej komentarzy (139)
PRZEJDŹ NA WP.PL