WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Cyfrasport/Łukasz Grochala / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (z lewej) i Robert Lewandowski (z prawej)

Mundial 2018. Współpraca Milika z Lewandowskim? Ten obrazek mówi więcej niż tysiąc słów

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Pracownik jednej z największych na świecie firm analitycznych zajmujących się sportem udostępnił szokujące dane dotyczące naszych dwóch napastników. To trzeba obejrzeć.

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczęły się dla nas źle. Porażka 1:2 z Senegalem stawia piłkarzy Adama Nawałki w bardzo ciężkim położeniu. I to już na początku turnieju.

- Zabrakło pomysłu i wiary. Teraz będzie tylko trudniej - napisał Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty, który jest na miejscu w Moskwie (całą relację przeczytasz TUTAJ >>). Fakt. Zawiodło wiele elementów w układance selekcjonera. Między innymi współpraca naszych ofensywnych piłkarzy: Roberta Lewandowskiego oraz Arkadiusza Milika. Obserwując spotkanie w telewizji zapewne wielu z nas dziwiło się, że obaj napastnicy grają jakby... osobno. Takie można było odnieść wrażenie.
Okazuje się, że to nie tylko wrażenie. Jamie Kemp, który jest analitykiem w znanej firmie zajmującej się sportowymi statystykami (Opta Sports) pokazał w internecie pewną grafikę.

Zobaczcie.

- Suma podań między Milikiem a Lewandowskim w trakcie 73 minut (w 73. minucie Milika zastąpił Dawid Kownacki - przyp. red.), które razem spędzili na murawie - napisał Kemp.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Senegal. Ostry komentarz prosto z Moskwy. "Drżę przed niedzielnym spotkaniem"

Przyznacie, że z takimi statystykami nie mogliśmy liczyć na wygraną z silną ekipą Senegalu? Przypomnijmy, że okazją do rehabilitacji dla Biało-Czerwonych będzie niedzielny (24.06.) mecz z Kolumbią. Na zakończenie fazy grupowej zmierzymy się z Japonią - 28.06.

Czy Arkadiusz Milik powinien wyjść w pierwszym składzie na Kolumbię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Pokaż więcej komentarzy (6)
PRZEJDŹ NA WP.PL