Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice piłkarskiej reprezentacji Meksyku Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: kibice piłkarskiej reprezentacji Meksyku

Mundial 2018. FIFA ukarała Meksykanów za obraźliwe przyśpiewki

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sroga kara za obelżywe przyśpiewki pod adresem niemieckiego bramkarza, Manuela Neuera. FIFA nałożyła grzywnę na federację Meksyku za zachowanie ich kibiców.

Od razu po spotkaniu międzynarodowa federacja zajęła się sprawą wyzwisk kierowanych w stronę Neuer. Po czterech dniach od sensacyjnego triumfu Meksykanów z Niemcami (1:0) FIFA okazała się dość surowa i na podstawie dowodów, w tym materiału filmowego, zdecydowała o karze w wysokości 10 tys,. franków szwajcarskich. W przypadku recydywy, Meksykanie muszą liczyć się z kolejnymi konsekwencjami. 

Według telewizji "ESPN", jeśli przyśpiewki powtórzą się w najbliższym meczu z Koreą Południową, stadionowa ochrona zidentyfikuje i usunie krewkich kibiców z trybun. 

O zaprzestanie wyzwisk apelował nawet lider kadry, Javier Hernandez. - Nie pozwólmy na kolejne sankcje - napisał na Instagramie. 

Czym Meksykanie rozzłościli FIFĘ? Przez cały mecz nazywali Neuera "puto", co oznacza obraźliwe określenie męskiej prostytutki. To nie pierwszy taki wybryk fanów, w eliminacjach za homoseksualne wyzwiska otrzymali dwa ostrzeżenia i aż 10 kar podczas kwalifikacji.

FIFA zajęła się też transparentem Serbów podczas spotkania z Kostaryką (1:0). Tamtejsza federacja ma również zapłacić 10 tys. franków szwajcarskich za baner z podtekstem politycznym.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Senegal. Kuriozalna bramka dla rywali. Ekspert wskazał głównego winnego

Czy Meksykanie wyjdą z grupy MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL