Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Diego Costa (Hiszpania) PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Diego Costa (Hiszpania)

Mundial 2018. Hiszpania i Portugalia idealnie na remis. Sprawdź, co może zadecydować o awansie jednej z drużyn

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po dwóch swoich spotkaniach w grupie B na MŚ 2018 reprezentacje Hiszpanii i Portugalii mają tyle samo punktów i identyczny bilans bramek. Jeśli tak samo będzie po 3. kolejce, o awansie jednej z drużyn do 1/8 finału może zadecydować nawet losowanie.

W 1. serii spotkań w grupie B Hiszpania, po znakomitym pojedynku, zremisowała z Portugalią 3:3. W 2. kolejce obie europejskie drużyny zgodnie wygrały po 1:0. W takich rozmiarach Hiszpanie pokonali Iran, a Portugalia Maroko. Tym samym w tabeli obie drużyny prowadzą z 4 punktami na koncie i bilansem bramek 4:3.

W 3. kolejce Hiszpania zmierzy się z Maroko, a Portugalia z Iranem. Nie można wykluczyć scenariusza, że oba europejskie zespoły przegrają w takich samych rozmiarach, na przykład po 0:1. Wówczas jako pierwszy z grupy awansowałby Iran. Natomiast w przypadku Hiszpanii i Portugalii o tym, który z tych dwóch zespołów, zagrałby w 1/8 finału zadecydowałaby klasyfikacja fair play lub nawet losowanie.

Na razie w klasyfikacji fair play (uwzględniającej żółte i czerwone kartki dla piłkarzy) lepsi są Hiszpanie. W dwóch spotkaniach podopieczni Fernando Hierro otrzymali tylko jeden żółty kartonik od sędziego. Z kolei Portugalczycy zostali ukarani dwukrotnie w taki sposób przez arbitra. 

Jeśli jednak w 3. kolejce jeden z Hiszpanów otrzyma żółtą kartkę, a Portugalczyk nie, to przy porażkach obu zespołów w takich samych rozmiarach, o awansie jednej z drużyn zadecyduje... losowanie. 

Taki scenariusz, podobnie jak z klasyfikacją fair play, jest jednak mało realny. Zarówno Hiszpanie, jak i Portugalczycy są faworytami starć z Maroko i Iranem. Do awansu do fazy pucharowej obu zespołom z Europy wystarczy remis w trzecich pojedynkach. 

Mecze Hiszpania - Maroko i Portugalii z Iranem zaplanowano na poniedziałek 25 czerwca na godzinę 20:00. 

Tabela grupy B MŚ 2018 po 2. kolejce:

miejsce drużyna mecze punkty bramki
1. Hiszpania 2 4 4:3
1. Portugalia 2 4 4:3
3. Iran 2 3 1:1
4. Maroko 2 0 0:2


Zobacz także: Po mundialu w Rosji Pique może pożegnać się z reprezentacją Hiszpanii

ZOBACZ WIDEO Ostre słowa pod adresem Adama Nawałki. "Meczem z Senegalem się skompromitował"

Czy na piłkarskich mistrzostwach świata w ogóle powinien być zapis, że losowanie może zadecydować o awansie do fazy pucharowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • ala22 Zgłoś
  można jeszcze dodać pierdnięcia na boisku, kto więcej razy pierdnął, bo to mogło jego bieg przyspieszyć po piłke, a to doping...
  • ala22 Zgłoś
   ja pierd. ole, jakie pieprzenie na antenie, szkoda że autor nie zaczął jeszcze przed mundialem, dowodząc na samym końcu że o wyniku finałowego meczu, zadecyduje losowanie, bo w fazach
   Czytaj całość
   grupowych może być tak i tak, w ćwierćfinałach tak i tak, srak, wspak w końcu finał bez gry, bo bedzie wojna ruskich ze światem a wynik się wylosuje
   • Imisirah Zgłoś
    Jakie losowanie. Iran sklepie Portugalie i będzie potok łez ulubieńca milionów ;-)
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL