Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz Dania - Australia podczas MŚ 2018 PAP/EPA / WALLACE WOON / Na zdjęciu: mecz Dania - Australia podczas MŚ 2018

Mundial 2018. Już ponad milion kibiców obejrzało mecze mistrzostw świata w Rosji

Michał Fabian
Michał Fabian
Bariera 1 mln widzów na MŚ w Rosji została złamana podczas spotkania Danii z Australią w Samarze. FIFA poinformowała ponadto, że w dotychczasowych meczach mundialu trybuny wypełnione były w 97 proc.

Czwartkowy mecz grupy C pomiędzy Danią i Australią (wynik 1:1; relację przeczytasz W TYM MIEJSCU) obejrzało w Samarze 40727 kibiców. Przy okazji złamana została pewna bariera. Jak poinformowała FIFA, w dotychczasowych 21 meczach MŚ 2018 na stadionach zasiadło ponad milion kibiców.

Wynik końcowy będzie z pewnością znacznie lepszy. Z komunikatu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej wynika, że sprzedano na razie 2,6 mln biletów na mecze MŚ.

Jednocześnie FIFA pochwaliła się niemal doskonałą frekwencją. Podczas dotychczasowych meczów trybuny wypełnione zostały w 97 procentach. Niechlubnym wyjątkiem było spotkanie numer 2 turnieju: Egipt - Urugwaj w Jekaterynburgu. - Na trybunach zasiadło 27015 osób. Z kolei pojemność stadionu wynosi 33361 miejsc - mówił rzecznik FIFA. Ponad 6 tys. miejsc pozostało więc pustych.

Łącznie podczas mistrzostw w Rosji odbędą się 64 mecze. Finał rozegrany zostanie 15 lipca w Moskwie.

ZOBACZ WIDEO Ostre słowa pod adresem Adama Nawałki. "Meczem z Senegalem się skompromitował"

Czy masz bilet na któryś z kolejnych meczów Polaków na MŚ w Rosji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL