WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Stańczyk/Cyfrasport / Na zdjęciu: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Łukasz Teodorczyk

Mundial 2018. Łukasz Teodorczyk: Jestem gotowy, ale wiem z kim walczę o miejsce w składzie

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Łukasz Teodorczyk czeka na swoją szansę występu na mundialu. Napastnik ma jednak coś z rezerwowego bramkarza: o występ na mundialu może być mu szalenie trudno, bo na boisku jest zazwyczaj miejsce dla tylko jednego snajpera.

Z Soczi Paweł Kapusta

Po porażce z Senegalem (1:2) sztab szkoleniowy polskiej kadry poszukuje w bazie pobytowej w Soczi nowych rozwiązań. "Zarówno pod względem taktycznym, jak i mentalnym" - jakby powiedział selekcjoner Adam Nawałka. Mentalnie, choć sytuacja wydaje się bardzo trudna, to jednak nie jest beznadziejna. Dużym wyzwaniem będzie natomiast taktyczne poukładanie zespołu przed bitwą na śmierć i życie z rywalem piłkarsko od nas lepszym. Na dodatek - mającym nóż na gardle po porażce z Japonią (1:2).

Zmiany są niezbędne, ławka rezerwowych - dwunastoosobowa. Wysłannicy polskich mediów mogą zrobić w ostatnich dniach jej dokładny przegląd, bo na konferencje prasowe przychodzą po porażce z Senegalem wyłącznie gracze rezerwowi. W czwartek byli to na przykład Dawid Kownacki i Jan Bednarek (ich rola w drugim meczu mundialu może się z dużym prawdopodobieństwem jednak zmienić), w piątek - Łukasz Teodorczyk. W przypadku "Teo" szanse na grę są o wiele mniejsze. Z wiadomego powodu.

- Jestem nominalnym napastnikiem, zawsze grałem tylko na "dziewiątce" i tak jest też w kadrze. Dawid Kownacki jest bardziej elastyczny, bo może też grać w pomocy. A ja - wiadomo, z kim rywalizuję o miejsce w składzie. Jeśli selekcjoner da mi jednak szansę, będę gotowy - mówił podczas konferencji prasowej Teodorczyk.

Napastnik Anderlechtu nie ma w narodowym zespole łatwego zadania. O miejsce w składzie rywalizuje przecież z Robertem Lewandowskim, zawodnikiem z wyjściowej jedenastki nieusuwalnym. Czy oznacza to, że piłkarz na co dzień występujący w lidze belgijskiej do końca mistrzostw pełnił będzie jedynie rolę żelaznego rezerwowego? W przeszłości zdarzało się, że "Lewy" z "Teo" przebywali na murawie w tym samym momencie. Jak na przykład w wyjazdowym meczu z Rumunią, gdzie Teodorczyk zaliczył świetne minuty. Jeśli więc występ byłego zawodnika Lecha Poznań wchodzi w grę, to raczej jako zmiennik.

- Co mogę dać temu zespołowi? Gole! - rzucił Teodorczyk podczas konferencji. W sezonie 2017-18 napastnik miał długo okres bez zdobytej bramki w barwach Anderlechtu. Przełamał się jednak w idealnym momencie - kilka tygodni przed zakończeniem sezonu. Znów strzelał jak na zawołanie.

Teodorczyk: - Z napastnikami tak właśnie jest. Czasem się zatniesz i musisz czekać na przełamanie. U mnie ten moment nadszedł, na szczęście w końcu ustrzeliłem hattricka i poszło. Dzięki temu jestem na mundialu i czekam na swoją szansę.

Mecz z Kolumbią w niedzielę o godzinie 20.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Łukasz Teodorczyk o klęsce z Senegalem. "Musieliśmy sobie powiedzieć jak faceci co było źle"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Łukasz Teodroczyk dostanie szansę występu w meczu z Kolumbią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

PRZEJDŹ NA WP.PL