Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Miguel Layun Getty Images / Hector Vivas / Stringer / Na zdjęciu: Miguel Layun

Mundial 2018. Gwiazda reprezentacji Meksyku zabrała głos o polityce USA. "To przygnębiające i raniące"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Gwiazdor reprezentacji Meksyku, Miguel Layun, wypowiedział się o polityce imigracyjnej prowadzonej przez rząd Stanów Zjednoczonych. - To przygnębiające i raniące - przyznał piłkarz.

Kryzys imigracyjny na granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych wywołał wiele kontrowersji. Dzieci imigrantów, którzy nielegalnie dostali się na terytorium USA są odbierane od rodziców. Jedna z fundacji opublikowała szokujące nagranie, a Donald Trump postanowił nieco zmienić restrykcyjną politykę przeciwko meksykańskim imigrantom.

- Te zdjęcia mnie ranią, to przygnębiające. Nie wszyscy jesteśmy rodzicami, ale wszyscy jesteśmy synami i córkami - przekazał Miguel Layun. Piłkarz reprezentacji Meksyku zaapelował o większą świadomość dotyczącą tematu kryzysu imigracyjnego. Wcześniej Pentagon ogłosił, że USA przygotowują się do udzielenia schronienia aż 20 tysiącom dzieci imigrantów w czterech wojskowych bazach.

Zatrzymanie nielegalnego przekraczania granicy przez Meksykanów to jeden z najważniejszych punktów polityki Donalda Trumpa. Wielokrotnie zapowiadał on, że na granicy chce wybudować mur. - USA nie mogą pozwolić, by kraj został opanowany przez nielegalnych imigrantów - mówił prezydent.

Reprezentacja Meksyku na mundialu odniosła jedno zwycięstwo. Zespół ten sensacyjnie pokonał Niemców 1:0.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Kolumbia. Jan Szczęsny: Gdyby Nawałka postawił na Fabiańskiego, trochę skrzywdziłby Wojtka

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL