Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Carl Ikeme Getty Images / Mike Hewitt / Carl Ikeme

Mundial 2018. Bramkarz reprezentacji Nigerii przekazał dobrą nowinę. Pokonał raka

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Carl Ikeme miał szansę na to, by wraz z reprezentacją Nigerii pojechać na mistrzostwa świata. Jednak groźna choroba sprawiła, że musiał walczyć o życie. Bramkarz poinformował, że pokonał raka.

To doskonała informacja, która ma dodać skrzydeł reprezentacji Nigerii. Carl Ikeme po raz ostatni w kadrze zagrał w październiku 2016 roku w pojedynku eliminacji mistrzostw świata przeciwko Zambii. Mecz zakończył się triumfem Nigerii 2:1. Ikeme więcej w kadrze nie zagrał, ale nie było to spowodowane jego formą. 32-latek w ostatnich miesiącach zmagał się z rakiem.

Ikeme rozpoczął długi proces leczenia. Nigeryjczyk otrzymał od lekarzy wieść, którą chciał się podzielić ze światem: po intensywnej chemioterapii pokonał raka. - Po rocznym leczeniu chciałbym przekazać, że nie mam remisji. Nadal do pokonania mam pewne przeszkody, ale mam nadzieję, że uda mi się wrócić do normalności. Chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie w minionym roku - przekazał Ikeme.

Na wieść pozytywnie zareagowali kibice i jego koledzy z reprezentacji Nigerii. Wpis Ikeme skomentował również trzeci bramkarz reprezentacji Polski, Bartosz Białkowski. Polak zna się z Nigeryjczykiem z angielskich boisk.

Ikeme od 2004 roku jest piłkarzem Wolverhampton Wanderers. W tym czasie był kilka razy wypożyczany do innych klubów. Jego kontrakt z Wilkami obowiązuje do czerwca 2019 roku. Dodajmy, że 32-letni bramkarz w narodowej kadrze rozegrał pięć meczów.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018: grupa D, Nigeria - Islandia 2:0 skrót (TVP Sport)
Mundial 2018: grupa D, Nigeria - Islandia 2:0 skrót (TVP Sport)

Czy reprezentacja Nigerii awansuje do 1/8 finału MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Filip Krogulec Zgłoś
  No i widać to doskonale, że medycyna stoi na coraz wyższym poziomie, dzięki czemu, z dnia na dzień coraz więcej ludzi wygrywa z rakiem, dużo zdrowia dla Ikeme, choć niestety raczej nie
  Czytaj całość
  pogra w PL, bo Wolverhampton pozyskało Patricio, choć nie to najważniejsze, tylko to że pokonał raka.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL