Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kazimierz Deyna Newspix / Dariusz Gorski / Na zdjęciu: Kazimierz Deyna

Mundial 2018. Wpadka niemieckiego komentatora podczas meczu Polaków. Pomylił Deynę z Bońkiem

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W Niemczech mecz Polska - Kolumbia (0:3) był transmitowany między innymi w publicznej telewizji ARD. W pewnym momencie komentator tej stacji, Steffen Simon, stwierdził, że na trybunach zauważył... Kazimierza Deynę.

Było to jednak niemożliwe, ponieważ świetny przed laty piłkarz - król strzelców igrzysk olimpijskich w 1972 roku - zmarł 28 lat temu. Według internautów najprawdopodobniej dziennikarz niemieckiej stacji pomylił Kazimierza Deynę ze Zbigniewem Bońkiem, który był na trybunach stadionu w Kazaniu podczas spotkania Polski z Kolumbią. Prezes PZPN niedzielny pojedynek oglądał w towarzystwie szefa FIFA Gianniego Infantino.

Kilkanaście minut po swoim błędzie dziennikarz, już zorientowany że pomylił się, przeprosił za swoją wpadkę. Podkreślił, że tylko wydawało mu się, iż na trybunach siedzi Deyna, jego piłkarski idol z czasów dzieciństwa.

- Przepraszam za ten faux pas. Mój idol Kazimierz Deyna zmarł w 1989 roku - powiedział w trakcie transmisji Steffen Simon. O wpadce niemieckiego komentatora poinformował między innymi dziennik "Die Welt". 

Przez wielu ekspertów Kazimierz Deyna uważany jest za najlepszego polskiego piłkarza w historii. Zginął w wypadku samochodowym w USA w 1989 roku. W seniorskiej reprezentacji Polski rozegrał 97 spotkań, strzelając dla niej 41 bramek. 

Polscy piłkarze po porażce 0:3 z Kolumbią stracili szanse na awans do fazy pucharowej mundialu w Rosji. Na koniec swojej przygody z mistrzostwami zagrają w czwartek 28 czerwca z Japonią. Początek spotkania o 16:00.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Kolumbia. Dziennikarz broni Lewandowskiego. Skwierawski: "mentalnie pasował do MŚ"

Czy uznajesz Kazimierza Deynę za najlepszego polskiego piłkarza w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL