Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Probierz WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Michał Probierz

Mundial 2018. Michał Probierz wykluczył objęcie reprezentacji Polski. "Nie chcę"

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ruszyły spekulacje, kto po mundialu może zastąpić Adama Nawałkę w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Wśród polskich trenerów jednym z nielicznych kandydatów jest Michał Probierz. Sam zainteresowany wykluczył jednak objęcie Biało-Czerwonych.

- Proszę nie łączyć mnie z trenowaniem reprezentacji Polski. Mocno zaufał mi w Cracovii prezes Filipiak, dostałem od niego wsparcie w trudnym momencie. A poza tym sam nie chcę - powiedział obecny szkoleniowiec Cracovii Piotrowi Wołosikowi, dziennikarzowi "Przeglądu Sportowego". 

Przed sezonem 2017/2018, po bardzo dobrych wynikach z Jagiellonią Białystok, Michał Probierz objął Cracovię. W rundzie jesiennej podopieczni 45-letniego trenera zawodzili. Po kilku kolejkach byli poważnym kandydatem do spadku. W rundzie wiosennej grali jednak znacznie lepiej. Niewiele zabrakło krakowskiej drużynie, by awansowała do grupy mistrzowskiej. Ostatecznie walczyła w grupie spadkowej, ale bez żadnych problemów zapewniła sobie utrzymanie.

Probierz pozostał zatem na stanowisku trenera Cracovii i rozpoczął już ze swoim zespołem przygotowania do nowego sezonu. Nazwisko tego trenera, w kontekście reprezentacji Polski, było już nieśmiało wymieniane 4 lata temu, gdy kadrę ostatecznie objął Adam Nawałka.

Teraz przyszłość obecnego selekcjonera Biało-Czerwonych w polskiej reprezentacji jest bardzo niepewna. Po mundialu w Rosji Nawałce kończy się kontrakt. Po tym, co Polacy pokazali na razie na mistrzostwach (porażki z Senegalem 1:2 i Kolumbią 0:3, brak awansu do fazy pucharowej), trudno zakładać, by z 60-letnim szkoleniowcem szefowie PZPN podpisali nowy kontrakt.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Gmoch wskazał element, który zadecydował o słabym wyniku. "Nawałka nas zaczarował"

Czy w przyszłości Michał Probierz powinien otrzymać szansę poprowadzenia piłkarskiej reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
Wszystkie komentarze (21)
PRZEJDŹ NA WP.PL