Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mecz Iran - Hiszpania PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Mecz Iran - Hiszpania

Mundial 2018. Rosyjskie MŚ najdroższymi w historii

Dawid Borek
Dawid Borek
Mistrzostwa świata w Rosji mogą być najdroższym mundialem w historii futbolu. Szacuje się, że organizacja turnieju pochłonie 14 mld dolarów.

Tegoroczny mundial w Rosji rozpoczął się 14 czerwca i potrwa do 15 lipca. Mecze w ramach MŚ są rozgrywane na 12 stadionach w 11 rosyjskich miastach: w Moskwie, Sankt Petersburgu, Kazaniu, Samarze, Niżnym Nowogrodzie, Rostowie nad Donem, Sarańsku, Soczi, Kaliningradzie, Wołgogradzie i Jekaterynburgu.

W kolejnych 20 miastach reprezentacje rywalizujące na MŚ mają zlokalizowane swoje bazy (34 bazy i 113 boisk treningowych). W mundial zaangażowano ponadto 15 ministerstw.

Szacuje się, że Rosja na organizację mistrzostw świata wyda blisko 14 mld dolarów. Rosyjski rząd dodatkowo przydzielił organizatorom blisko 13 mln dolarów, z czego 7,6 mln pochłonie tymczasowa infrastruktura na MŚ, a 5,3 mln zostanie wydane na utrzymanie stadionów.

14 mld dolarów nie jest jeszcze ostateczną kwotą, jaką pochłonie mundial. Nie obejmuje ona jeszcze kluczowych wydatków na infrastrukturę. Ponadto regionalne urzędy poprosiły państwo o dofinansowanie po zakończeniu MŚ, bowiem utrzymanie aren to koszt milionów dolarów rocznie.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Co z przyszłością reprezentacji? Kadrowicze potrzebują czasu

Czy podoba ci się organizacja mundialu w Rosji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL