Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Samara Arena Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Samara Arena

Mundial 2018. Alarm bombowy w Samarze. Ewakuacja w centrach handlowych

Michał Fabian
Michał Fabian
W Samarze rozgrywany był w czwartek mecz Senegalu z Kolumbią. Krótko po jego zakończeniu policjanci odebrali niepokojący telefon.

Jak informują rosyjskie media, m.in. portal 63.ru, w czwartkowe popołudnie w Samarze przeprowadzono ewakuację w trzech centrach handlowych (Kosmoport, Gudok i Aurora) oraz na jednej ze stacji metra. Powodem był telefon o podłożeniu bomby, jaki odebrali policjanci.

Do centrów weszli funkcjonariusze z psami służącymi do wykrywania materiałów wybuchowych. - Nie znaleźli jednak niczego niebezpiecznego - informuje agencja Reuters.

Samara to szóste pod względem wielkości miasto w Rosji. Odbywają się w nim mecze mistrzostw świata w piłce nożnej. W czwartek Kolumbijczycy pokonali Senegalczyków 1:0, wcześniej na Samara Arenie odbyły się trzy spotkania: Serbia - Kostaryka, Dania - Australia oraz Urugwaj - Rosja (relację przeczytasz W TYM MIEJSCU).

2 lipca w Samarze Brazylia zagra z Meksykiem w 1/8 finału. Natomiast ostatni, szósty mecz w tym mieście to jeden z ćwierćfinałów (7 lipca).

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Jacek Gmoch nie ma wątpliwości. "Nie można akceptować takiego zachowania jak w końcówce meczu"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL