Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Claudia Neumann YouTube / Na zdjęciu: Claudia Neumann

Mundial 2018. Niemiecka telewizja ściga hejterów. Obrażali komentatorkę w sieci

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Claudia Neumann na mundialu komentuje mecze dla niemieckiej telewizji. Szybko trafili się ludzie, którym to przeszkadza i atakują ją w sieci. Stacja jednak powiedziała "dość".

Kobiety coraz odważniej wchodzą do świata męskiego futbolu i próbują swoich sił w różnych profesjach. Claudia Neumann postawiła na pracę komentatorki. 54-latka pracuje dla niemieckiej telewizji ZDF i na trwających mistrzostwach świata 2018 relacjonuje spotkania. Nie wszystkim to się podoba.

Neumann szybko stała się obiektem ataków hejterów. W portalach społecznościowych zaczęły pojawiać się wulgarne komentarze na jej temat. Szefowie niemieckiej stacji postanowili z tym walczyć. Szybko namierzono dwóch internautów, którzy ją obrażali, a nawet grozili śmiercią.

- Zgłosiliśmy sprawę do prokuratury. Niestety, niektórzy widzowie wciąż mają problem z tym, że mecze piłki nożnej komentuje kobieta - mówi dyrektor ZDF Thomas Bellut.

Przedstawiciel telewizji jednocześnie zapewnił, że tak samo postępują, gdy atakowani są inni pracownicy. ZDF wierzy, że w ten sposób uda się zwalczyć plagę ataków w portalach społecznościowych, gdzie wciąż wielu użytkowników uważa, że są anonimowi.

ZOBACZ WIDEO Kadra podzielona przez Lewandowskiego? Boniek w wywiadzie nie pozostawił wątpliwości

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
Wszystkie komentarze (17)
PRZEJDŹ NA WP.PL