Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Neymar zwijający się z bólu Getty Images / Na zdjęciu: Neymar zwijający się z bólu

Mundial 2018. Peter Schmeichel nie gryzie się w język. "Zachowanie Neymara było haniebne"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
- FIFA powinna przyjrzeć się zachowaniu Neymara. Nie mogę znaleźć na nie innego określenia niż haniebne - mówi Peter Schmeichel. Były znakomity duński bramkarz zaapelował do sędziów, by karali Brazylijczyka za symulowanie.

Neymar jest najczęściej faulowanym zawodnikiem MŚ 2018. W dotychczas rozegranych meczach rywale nieprzepisowo zatrzymywali go aż 23 razy - średnio co 16 minut. Przeciwnicy nie oszczędzają Brazylijczyka, ale ten nie może liczyć na współczucie ze strony kibiców i komentatorów, ponieważ jego reakcje są mocno przesadzone. Przy każdej okazji Neymar teatralnie zwija się z bólu, sugerując sędziemu, że padł ofiarą brutalnego ataku.

Nie inaczej było w poniedziałkowym meczu 1/8 finału z Meksykiem (0:2). Neymar stracił sympatię postronnych obserwatorów, więc nawet kiedy Miguel Layun faktycznie potraktował go wyjątkowo ostro, mało kto stanął w obronie Brazylijczyka. Wręcz przeciwnie, legendarny Peter Schmeichel zaapelował do FIFA, by przyjrzała się zachowaniu Neymara, które psuje wizerunek futbolu.

- Gratuluję Brazylii awansu. To dobrze, że jeden z faworytów nadal bierze udział w turnieju - wcześniej pożegnaliśmy zbyt wiele uznanych firm. Ale na Boga, FIFA powinna przyjrzeć się zachowaniu Neymara. Nie mogę znaleźć na nie innego określenia niż haniebne - stwierdził Duńczyk.

- Wszyscy, którzy kochają futbol, patrzyłem na Twittera, są tym poruszeni. Nie chciałbym, żeby ten piłkarz grał, ponieważ nie da się oglądać tego, jak próbuje wymusić kartki dla rywali - dodał mistrz Europy z 1992 roku.

Schmeichel nie potrafił współczuć Neymarowi nawet po stemplu od Layuna: - Neymar wyglądał, jakby umierał. Już myślałem, że zostanie przeniesiony do karetki na noszach i już nigdy go nie zobaczę.

- Apeluję do FIFA: to nie jest coś, co chcemy oglądać. Mamy VAR i musimy reagować na takie aktorstwo. Czy Ronaldo tak robi? Wyleczył się z tego, jak był młody. Czy Messi albo Kane tak robią? Nie. Po pierwszym razie należy mu się ostrzeżenie, a po drugim czerwona kartka. Tylko w ten sposób czegoś się nauczy. Dzieci są w niego zapatrzone i widzą coś takiego. Nie chcemy tego typu zachowań w futbolu - zakończył legendarny Duńczyk.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Piękne pożegnanie Adama Nawałki. Trener otrzymał brawa od dziennikarzy

Czy Neymar powinien zostać karany za symulowanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Benek Es Zgłoś
  w ogóle chore jest robienie "bóstwa" z kilku wybranych piłkarzy...ten facet nie jest w niczym lepszy od bardzo wielu dobrych graczy którzy nie gwiazdorzą...więcej akcji psuje niż robi
  Czytaj całość
  dobrego...a że czasami zrobi dobrą akcję czy strzeli gola to cóż w tym wyjątkowego...? tysiące piłkarzy robi to samo a nawet więcej i lepiej i nikt ich tak nie wychwala...po prostu robią swoje i tyle...
  • Kri100 Zgłoś
   Tak, kartki by go wyleczyły z aktorstwa. Naprawdę jego zachowanie jest żenujące i śmieszne, znany jest z udawania od lat.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL