WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: smutek piłkarzy reprezentacji Brazylii

Mundial 2018. Pierwszy taki turniej od 1934 roku

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Po raz pierwszy od 1934 w półfinałach mistrzostw świata zabraknie reprezentacji Brazylii i Niemiec. W piątek Canarinhos odpadli po meczu z Belgią, a Niemcy zakończyli turniej już na fazie grupowej.

Nie uda się reprezentacji Brazylii zdobyć szóstego mistrzostwa świata w swojej historii. W piątek Canarinhos przegrali z Belgią 1:2 (0:2) i odpadli z turnieju w Rosji już w ćwierćfinale. 

Z kolei już po fazie grupowej z mistrzostwami świata pożegnali się inni kandydaci do złota, obrońcy tytułu Niemcy. Tak wczesne porażki obu drużyn sprawiły, że trwająca impreza jest wyjątkowa.

Otóż od mistrzostw w 1934 roku nie było sytuacji, by Niemcy i Brazylia razem pożegnały się z mistrzostwami przed półfinałami.

Przez kolejnych 18 turniejów taka sytuacja się nie zdarzyła. W każdym z nich jedna z tych dwóch reprezentacji zawsze docierała co najmniej do 1/2 finału.

Obok Belgii, w półfinale jest już też Francja. Obie stworzą pierwszą parę półfinałową, a drugą zwycięzcy spotkań Anglia - Szwecja i Rosja - Chorwacja.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Listkiewicz: Nie możemy odmówić sprawdzenia sytuacji przez VAR. To wierutna bzdura!

Komentarze (0):

PRZEJDŹ NA WP.PL