WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Tite

Mundial 2018. Tite dostał propozycję przedłużenia kontraktu. Pierwsza taka sytuacja od 1978 roku

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Choć Canarinhos odpadli z MŚ 2018 już w ćwierćfinale, Tite otrzymał od brazylijskiej federacji piłkarskiej (CBF) propozycję przedłużenia kontraktu. 57-latek ma dwa tygodnie na ustosunkowanie się do oferty przełożonych.

Pięciokrotni mistrzowie świata udali się do Rosji jako jeden z faworytów do złotego medalu, więc ich odpadnięcie już w 1/4 finału odebrano w Brazylii jako rozczarowanie. Jednocześnie Tite nie został obarczony winą za niespełnienie oczekiwań, a wręcz przeciwnie: otrzymał propozycję dalszego prowadzenia Canarinhos.

Według dziennika "Folha de Sao Paulo", który podał tę informację, Tite jest rozgoryczony wynikiem, jaki jego zespół osiągnął w Rosji i poprosił o czas do namysłu. Władze CBF dały mu 15 dni na ustosunkowanie się do oferty.

Tite może zostać pierwszym od 40 lat selekcjonerem reprezentacji Brazylii, który utrzyma się na stanowisku, choć jego zespół wrócił z mistrzostw świata na tarczy. Ostatnim opiekunem drużyny narodowej, który zachował posadę, choć nie poprowadził Canarinhos do złota, był w 1978 Claudio Coutinho.

57-latek prowadzi reprezentację Brazylii od czerwca 2016 roku. Pod jego wodzą pięciokrotni mistrzowie świata rozegrali 26 spotkań: 20 wygrali, cztery zremisowali i tylko dwa przegrali.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Belgijski system szkolenia przynosi efekty. Czy powinniśmy kopiować ich rozwiązania?

Czy Tite powinien nadal prowadzić Brazylię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

PRZEJDŹ NA WP.PL