WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Jorge Sampaoli

Mundial 2018. Nowe zadanie Sampaoliego. Nadal będzie pracował z argentyńską kadrą

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Argentyńska federacja podjęła pierwszą decyzję dotyczącą przyszłości Jorge Sampaoliego. Ma on tymczasowo pełnić obowiązki selekcjonera seniorskiej kadry, a dodatkowo poprowadzi reprezentację do lat 20 na jednym z turniejów.

Mistrzostwa świata dla reprezentacji Argentyny zakończyły się rozczarowaniem. Albicelestes rzutem na taśmę wywalczyli awans do fazy pucharowej, ale w 1/8 finału musieli uznać wyższość Francji (3:4). Po odpadnięciu z mundialu skrytykowano Jorge Sampaoliego, którego obwiniano za brak atmosfery w zespole i kiepskie wyniki.

58-latek zachował posadę, ale tylko tymczasowo. Pod koniec lipca ma odbyć się kolejne spotkanie komitetu wykonawczego federacji, na którym ma zostać oceniona przyczyna tak szybkiego odpadnięcia z turnieju. Wtedy mogą zapaść kluczowe decyzje dotyczące reprezentacji Argentyny. 

Przyszłość Sampaoliego w kadrze jest niewiadomą. Sampaoli ma ważny kontrakt, a federacja nie ma pieniędzy, by wypłacić mu ogromne odszkodowanie. Wyniki osiągane przez zespół są jednak na tyle słabe, że Argentyńczycy najchętniej zmieniliby selekcjonera. Decyzja o przyszłości Sampaoliego ma zapaść pod koniec lipca.

Do tego czasu będzie się on opiekować kadrą do lat 20, która wyjeżdża na turniej do Walencji. Z funkcji selekcjonera tej reprezentacji zrezygnował Sebastian Beccacece. Turniej rozgrywany będzie w dniach 28 lipca - 7 sierpnia.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polaków zawiodło przygotowanie fizyczne. "Każdy robi badania. Sztuką wyciągnąć wnioski"

Czy Jorge Sampaoli powinien dalej być selekcjonerem reprezentacji Argentyny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):