WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Jorge Sampaoli

Mundial 2018. Nowe zadanie Sampaoliego. Nadal będzie pracował z argentyńską kadrą

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Argentyńska federacja podjęła pierwszą decyzję dotyczącą przyszłości Jorge Sampaoliego. Ma on tymczasowo pełnić obowiązki selekcjonera seniorskiej kadry, a dodatkowo poprowadzi reprezentację do lat 20 na jednym z turniejów.

Mistrzostwa świata dla reprezentacji Argentyny zakończyły się rozczarowaniem. Albicelestes rzutem na taśmę wywalczyli awans do fazy pucharowej, ale w 1/8 finału musieli uznać wyższość Francji (3:4). Po odpadnięciu z mundialu skrytykowano Jorge Sampaoliego, którego obwiniano za brak atmosfery w zespole i kiepskie wyniki.

58-latek zachował posadę, ale tylko tymczasowo. Pod koniec lipca ma odbyć się kolejne spotkanie komitetu wykonawczego federacji, na którym ma zostać oceniona przyczyna tak szybkiego odpadnięcia z turnieju. Wtedy mogą zapaść kluczowe decyzje dotyczące reprezentacji Argentyny. 

Przyszłość Sampaoliego w kadrze jest niewiadomą. Sampaoli ma ważny kontrakt, a federacja nie ma pieniędzy, by wypłacić mu ogromne odszkodowanie. Wyniki osiągane przez zespół są jednak na tyle słabe, że Argentyńczycy najchętniej zmieniliby selekcjonera. Decyzja o przyszłości Sampaoliego ma zapaść pod koniec lipca.

Do tego czasu będzie się on opiekować kadrą do lat 20, która wyjeżdża na turniej do Walencji. Z funkcji selekcjonera tej reprezentacji zrezygnował Sebastian Beccacece. Turniej rozgrywany będzie w dniach 28 lipca - 7 sierpnia.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polaków zawiodło przygotowanie fizyczne. "Każdy robi badania. Sztuką wyciągnąć wnioski"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Jorge Sampaoli powinien dalej być selekcjonerem reprezentacji Argentyny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

PRZEJDŹ NA WP.PL