WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Michał Probierz

Mundial 2018. Adam Matysek krytycznie o Probierzu. "Skakanie przy linii to za mało"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Adam Matysek krytycznie wypowiada się na temat pracy Michała Probierza. - Nie widzę go w roli trenera kadry, skakanie przy linii to trochę za mało - mówi były bramkarz reprezentacji.

Prezes Zbigniew Boniek szuka następcy Adama Nawałki, który formalnie do końca lipca piastuje stanowisko trenera reprezentacji Polski. Wszystko wskazuje na to, że pod koniec miesiąca zostanie ogłoszony nowy selekcjoner.

Adam Matysek, były bramkarz kadry, uważa, że Polska w ostatnich latach wyrobiła sobie markę na rynku i nie zaskakuje go fakt, że duże nazwiska są przymierzane do stanowiska trenera.

- PZPN ma swój plan. Kto nim będzie? Media donoszą o dwóch trenerach z Włoch, ale pojawiło się także nazwisko Slavena Bilicia. Reprezentacja Polski zbudowała sobie markę poprzez świetne wyniki Adama Nawałki i stabilną działalność związku. Każdy trener, nie ważne czy z Polski czy z zagranicy, będzie miał przed sobą trudne zadanie - mówi w rozmowie z TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO Oryginalne kandydatury na trenera reprezentacji Polski. "Świetni komentatorzy, ale nie mają doświadczenia"

Swego czasu na trenera kadry przymierzano Michała Probierza, obecnego szkoleniowca Cracovii. Matysek uważa, że to fatalna kandydatura. Krytycznie wypowiada się na jego temat. - Na pewno nie widzę go w roli trenera kadry. Za mało udowodnił w polskiej piłce. Żeby być selekcjonerem reprezentacji Polski, trzeba pokazać coś więcej, niż tylko skakanie przy linii - przyznaje.

Czy zgadzasz się z opinią Adama Matyska na temat Michała Probierza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Pokaż więcej komentarzy (5)
PRZEJDŹ NA WP.PL