WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Grzegorz Lato

Mundial 2018. Grzegorz Lato: Wybór Brzęczka nie powinien dziwić. Największe sukcesy z kadrą osiągali Polacy

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera kadry wzbudził sensację, ale Grzegorz Lato nie jest nim zaskoczony. Król strzelców MŚ 1974 uważa, że Zbigniew Boniek na obecną chwilę nie mógł podjąć innej decyzji.

- Wielu sądziło, a wręcz było przekonanych, że nowym trenerem kadry zostanie Włoch, jednak Zbigniew Boniek pokazał rozsądek. Prezes zdaje sobie sprawę, że na początku września zaczyna się Liga Narodów i nie ma czasu na długą aklimatyzację. Największe sukcesy z reprezentacją osiągali przecież Polacy - od Kazimierza Górskiego zaczynając, na Adamie Nawałce kończąc - powiedział WP SportoweFakty Grzegorz Lato.

Kariera trenerska Jerzego Brzęczka trwa zaledwie kilka lat i dopiero ostatni sezon w Wiśle Płock pozwolił mu poważniej zaistnieć. Czy to doświadczenie nie okaże się dla kadry zbyt małe? - On przede wszystkim grał zarówno w klubach zachodnich, jak i reprezentacji. Zanim trafił do Płocka, może nie do końca mu szło, lecz to nie jest żaden wykładnik, bo praca w kadrze jest czymś zupełnie innym. O ile w klubach często trafia się na ograniczony potencjał, to w zespole narodowym ma się do dyspozycji wszystkich najlepszych piłkarzy w kraju - zaznaczył król strzelców MŚ 1974.

Po nominacji dla Brzęczka słychać też głosy, że dalsza gra w reprezentacji Jakuba Błaszczykowskiego może budzić kontrowersje, bo nowy selekcjoner jest jego wujkiem. Lato uważa te zarzuty za absurdalne. - Żadne koligacje rodzinne nie będą mieć znaczenie. Brzęczek jest rozsądnym trenerem i jeśli Kuba będzie w dobrej formie, to dostanie powołanie. Na razie ma wprawdzie kłopoty w klubie, ale nie można myśleć jakimiś dziwnymi kategoriami - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Kto zdobędzie mistrzostwo świata? Eksperci ocenili szanse finalistów

Czy krótki czas do kolejnych meczów o stawkę faktycznie sprawia, że obcokrajowiec na ławce kadry nie był dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (44):

Pokaż więcej komentarzy (41)
PRZEJDŹ NA WP.PL