Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice reprezentacji Anglii Getty Images / Shaun Botterill / Kibice reprezentacji Anglii

Mundial 2018. FIFA wszczęła postępowanie przeciw Anglikom

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
FIFA wszczęła postępowanie w sprawie zachowania angielskich kibiców w trakcie półfinałowego meczu mistrzostw świata z Chorwacją (1:2). Fani mieli intonować dyskryminujące piosenki.

Angielscy kibice musieli w środę przeżyć kolejną gorycz porażki na wielkim turnieju. Mimo dobrej gry przez większą część meczu, piłkarze Garetha Southgate'a ulegli Chorwacji w półfinale mistrzostw świata (1:2) i pozostała im tylko walka o brązowy medal.

Na dodatek spotkanie może sporo kosztować angielską federację. Otóż FIFA poinformowała o wszczęciu postępowania przeciwko nim, właśnie w związku ze spotkaniem z Chorwatami.

Podczas spotkania kibice z Wysp Brytyjskich mieli intonować dyskryminujące piosenki przeciwko rywalom z Bałkanów. Chodzi głównie o "No Surrender", odnoszący się do terrorystycznej organizacji IRA.

Federacji (FA) grozi kara finansowa. Kolejna, ponieważ zaledwie kilka dni temu Anglicy zostali ukarani grzywną w wysokości 70 tysięcy franków szwajcarskich. Wszystko przez zachowanie trzech piłkarzy, którzy założyli na spotkanie ze Szwecją... nieprawidłowe getry.

W sobotę Anglicy zmierzą się w meczu o brązowy medal z Belgią.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. To dlatego Anglicy przegrali w półfinale. "Byli tak przygotowani, jak w swojej lidze"

Czy reprezentacja Anglii wyjedzie z Rosji z medalami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL