Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joachim Loew Getty Images / Hangst/Bongarts / Na zdjęciu: Joachim Loew

Mundial 2018. Philipp Lahm: Loew musi wiele zmienić

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Według Philippa Lahma trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew musi wiele zmienić w prowadzeniu kadry, aby ta wróciła na zwycięską ścieżkę. - Musi przekonać indywidualności do gry zespołowej - ocenił.

Ostatnie miejsce w grupie i brak awansu do 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji było szokiem dla kibiców reprezentacji Niemiec. Chociaż wielu uważało, że oznacza to koniec wieloletniej pracy Joachima Loewa z kadrą, tamtejszy związek postanowił pozostawić go na stanowisku selekcjonera.

Były kapitan tej drużyny Philipp Lahm uważa, że szkoleniowiec musi dokonać wielu zmian, jeśli Niemcy myślą o czołowych miejscach na kolejnych wielkich turniejach.

Lahm jest zdania, że dużym problemem drużyny na turnieju w Rosji był brak odpowiedniej atmosfery. To miało być spowodowane tym, że wielu zawodników myślało przede wszystkim o sobie, a nie o drużynie.

 - Zespół zatracił to, co było jego wielką siłą w ostatnich latach, nie wszyscy podążali tą samą drogą. Trener musi sprawić, by indywidualności zaczęły myśleć o drużynie. Oni muszą być odpowiedzialni za cały zespół - ocenił Lahm.

Niemiec jest przekonany, że jeśli to się uda, Niemcy znów będą walczyć o medale na najbliższych mistrzostwach Europy. - Wierzę, że Loew dokona tych zmian. Jeśli tak będzie, jestem wielkim optymistą co do kolejnych lat - dodał.

Lahm zakończył piłkarską karierę w 2017 roku, przygodę z kadrą trzy lata wcześniej, po zdobyciu mistrzostwa świata w Brazylii.

ZOBACZ WIDEO Duże wyzwanie przed Jerzym Brzęczkiem. "Doświadczenie z Wisły Płock może mu pomóc"

Czy Niemcy będą się liczyć na ME w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL