Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Tomaszewski Agencja Gazeta / Marcin Stępień / Na zdjęciu: Jan Tomaszewski

Mundial 2018. Tomaszewski o wyborze Brzęczka. "Podpisuję się pod tym, ale mam jedno zastrzeżenie"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Jan Tomaszewski ufa Zbigniewowi Bońkowi i dlatego nie krytykuje wyboru Jerzego Brzęczka na selekcjonera polskiej kadry. - Ja się pod tą decyzją obiema rękami podpisuję - mówi.

Zbigniew Boniek szybko podjął decyzję w sprawie nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPN postawił na Jerzego Brzęczka, który do tej pory pracował w Wiśle Płock. Nominacja wywołała duże zaskoczenie i wiele osób podchodzi do niej z dużą niepewnością.

Nie brakuje głosów, że byłemu piłkarzowi może zabraknąć doświadczenia. Jan Tomaszewski jednak nie zamierza krytykować decyzji Bońka, bo ufa mu w każdej kwestii.

- Zbyszek Boniek wyciągnął polską piłkę z gruzów, przekształcił PZPN w federację piłkarską z prawdziwego zdarzenia. Pięć lat temu wyciągnął z kapelusza Adama Nawałkę. Ja to wtedy też popierałem. Adam i Zbyszek wprowadzili polską piłkę niemal na wyżyny. Na mundialu nie udało się głównie z winy Adama i Adam zresztą się do tego przyznał. Dlatego też, jeśli dziś Zbyszek Boniek podjął decyzję o zatrudnieniu Jerzego Brzęczka, to ja się pod tą decyzją obiema rękami podpisuję - komentuje legendarny bramkarz w "Do Rzeczy".

Tomaszewski jednak apeluje do prezesa PZPN o jedną kwestię. Chce on, aby już teraz w kadrze był człowiek, który w przyszłości od razu zastąpi Brzęczka. - Mam jednak jedno zastrzeżenie. Za kilka lat Brzęczek siłą rzeczy będzie musiał pożegnać się z kadrą. Ważne, żeby już teraz w sztabie szkoleniowym był jego następca, by była kontynuacja jego pracy. Jak u Niemców kiedyś był Klinsmann, potem jego pracę kontynuował Loew - tłumaczy.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądał nowy sztab reprezentacji. Wszystko wskazuje na to, że postawi na zaufanych ludzi, z którymi pracował w Płocku (szczegóły TUTAJ).

Więcej informacji o wyborze nowego selekcjonera - TUTAJ >>

ZOBACZ WIDEO Duże wyzwanie przed Jerzym Brzęczkiem. "Doświadczenie z Wisły Płock może mu pomóc"

Czy Brzęczek awansuje z Polską na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (56):

 • Ksawery Darnowski Zgłoś
  Boniek tak błyskawicznie zatrudnił nowego trenera, żeby nie roztrząsać i nie dochodzić przyczyn kompromitacji i blamażu na mistrzostwach. I dlatego nigdy się nie dowiemy, jakie były
  Czytaj całość
  przyczyny porażki. A za cztery lata historia się powtórzy (za dwa lata pewnie będzie brak awansu na Euro). Skoro brak analizy i wyciągnięcia wniosków to jak można ustrzec się tych samych błędów? Ale to już wina Bońka.
  • MZ1975 Zgłoś
   Wybór trenera dla mnie to zaskoczenie,ale myślę,że trzeba dać szanse a nie od razu przekreślać. Komentarze pana Tomaszewskiego,no cóż...pozostawiam bez komentarza.
   • Wiesiek Kamiński Zgłoś
    Pan Janek i wszystko w temacie ! Jemu juz dziękujemy !
    Wszystkie komentarze (56)

    Komentarze (56)

    ×
    Wszystkie komentarze (56)
    PRZEJDŹ NA WP.PL