Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter Schmeichel East News / Piotr Wygoda / Na zdjęciu: Peter Schmeichel

Mundial 2018. Peter Schmeichel pokazał ciekawe zdjęcia. Wrócił do dawnych lat

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Peter Schmeichel pochwalił się dwoma, ciekawymi zdjęciami. Na obu fotografiach były świetny bramkarz jest ze Stanisławem Czerczesowem, selekcjonerem reprezentacji Rosji. W ten sposób Schmeichel wrócił pamięcią do 1985 roku.

Wówczas młodzieżowe reprezentacje Danii i ZSRR rozegrały w Moskwie eliminacyjne spotkanie do mistrzostw Europy U21. W barwach gospodarzy zagrał Stanisław Czerczesow. Z kolei bramki Duńczyków strzegł Peter Schmeichel.

Obaj, na przedmeczowej prezentacji, zostali uchwyceni przez fotografa, gdy stoją obok siebie. Schmeichel wrócił do tego zdjęcia 33 lata później. Obaj panowie znów stanęli do wspólnej fotografii, tym razem po tym jak Czerczesow udzielił wywiadu Schmeichelowi, który obecnie pracuje jako telewizyjny ekspert. 

Przypomnijmy, że Rosjanie z selekcjonerem Stanisławem Czerczesowem na ławce dotarli aż do ćwierćfinału mundialu 2018. W nim musieli uznać wyższość Chorwacji, ale dopiero po rzutach karnych (3:4). 

Z kolei Peter Schmeichel w Rosji oprócz swojej pracy wspierał syna Kaspera Schmeichela, który świetnie - tak jak przed laty ojciec - spisywał się w bramce narodowej drużyny. Dania odpadła z tegorocznego mundialu po porażce w rzutach karnych z... Chorwacją w 1/8 finału.

ZOBACZ WIDEO Duże wyzwanie przed Jerzym Brzęczkiem. "Doświadczenie z Wisły Płock może mu pomóc"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL