Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gianni Infantino (z lewej) oraz  Władimir Putin (z prawej) przed ceremonią medalową po finale MŚ PAP/EPA / ALEXEI NIKOLSKY / Na zdjęciu: Gianni Infantino (z lewej) oraz Władimir Putin (z prawej) przed ceremonią medalową po finale MŚ

Mundial 2018. Sensacyjna "kradzież" złotego medalu MŚ

Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek
Internet huczy od spekulacji o rzekomym przywłaszczeniu medalu przez asystentkę Władimira Putina. Sprawa jest jednak bardziej przyziemna.

Nie opadają emocje związane z niedzielnym (15 lipca) finałem mistrzostw świata między Francją a Chorwacją i to nie ze względu na końcowy wynik (4:2). W internecie huczy od spekulacji dotyczących rzekomej kradzieży złotego medalu.

Podczas ceremonii rozdawania nagród, wchodzący na podest piłkarze otrzymywali gratulacje od organizatorów turnieju i prezydentów rywalizujących ze sobą państw.

Podczas dekoracji Antoine'a Griezmanna widzowie o sokolim wzroku dostrzegli kobietę, która uśmiechając się "jak gdyby nigdy nic" wkładała rękę do kieszeni. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wystająca z marynarki smycz od złotego medalu.

Pikanterii całej sytuacji dodaje krążący na Twitterze filmik, na którym widać kobietę, która szepcząc coś do ucha prezydenta Władimira Putina, wkłada medal do marynarki sygnowanej logiem FIFA. Wideo już stało się hitem internetu, a sami użytkownicy zadają pytanie: Czy osoba stojąca obok Putina rzeczywiście ukradła medal mistrzostw świata?

Doszukiwano się nawet analogii do sytuacji z 2005 roku, kiedy to według niektórych mediów prezydent Putin... ukradł pierścień za mistrzostwo ligi futbolu amerykańskiego, NFL.

Prawda okazuje się być jednak o wiele bardziej przyziemna. Stojąca za Putinem asystentka zauważyła, że wchodzący właśnie na scenę Hugo Lloris był ostatnim członkiem drużyny, więc po prostu włożyła zapasowy medal do "bezpiecznego przechowania".

Trzy pierwsze reprezentacje mistrzostw świata dostały po 50 medali. Oprócz 23 zawodników, nagrody mogą trafić - wedle uznania zespołu - do członków sztabu szkoleniowego jak i do piłkarzy, którzy ostatecznie nie zakwalifikowali się do wyjściowego składu.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Deschamps zapanował nad kadrą. "Francuzi często mieli problem z przerośniętym ego"

Czy zauważyłeś "kradzież" medalu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL