Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Brazylia uniknie Holandii w 1/8 finału? Canarinhos będą znać rozstrzygnięcia w grupie B

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Canarinhos i Pomarańczowi po rozegraniu dwóch spotkań na mundialu przewodzą swoim grupom. Wiele wskazuje więc na to, że w walce o ćwierćfinał nie dojdzie do wielkiego hitu.

Po grudniowym losowaniu grup mundialu stało się jasne, że w najlepszej "ósemce" turnieju zabraknie co najmniej jednego z trzech potentatów: Holandii, Brazylii bądź Hiszpanii. Teraz wiadomo już, iż w fazie pucharowej nie wystąpi zespół Vicente del Bosque, który przegrał oba dotychczasowe mecze. Czy z grup A i B do ćwierćfinałów przejdą Canarinhos i Pomarańczowi? Aby tak się stało, zespoły Luiza Felipe Scolariego oraz Louisa van Gaala muszą wygrać rywalizację grupową albo zgodnie zająć drugie pozycje.

23 czerwca jako pierwsza zakończona zostanie rywalizacja w grupie B. O godzinie 18.00 odbędzie się konfrontacja Holandii z Chile, a podział punktów zagwarantuje awans z pierwszej lokaty Arjenowi Robbenowi i spółce - dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Jeśli po wygraną sięgnie ekipa Jorge Sampaoliego, Oranje również przejdą dalej, ale z drugiego miejsca.


Nieco ponad dwie godziny po zakończeniu konfrontacji w Sao Paulo do walki przystąpią Brazylia z Kamerunem oraz Chorwacja z Meksykiem. Sytuacja w tabeli grupy A oraz rozłożenie meczów w czasie powoduje, że gospodarze mundialu będą mogli kontrolować sytuację. Neymar i koledzy nie są wprawdzie jeszcze pewni wyjścia z grupy, ale wystarczy im remis z beznadziejnie dysponowanymi na MŚ Nieposkromionymi Lwami.

Canarinhos chcąc awansować z pierwszego miejsca, powinni pokonać Kamerun. Jeśli mecz zakończy się podziałem punktów, rywalizację grupową wygra zwycięzca potyczki drużyn Niko Kovaca i Miguel Herrery. Przy założeniu, że Holendrzy nie polegną z La Roja, Brazylijczykom powinno zależeć na utrzymaniu pozycji lidera - o ile w 1/8 finału wolą zmierzyć się z Chilijczykami niż z Holendrami.

Co ciekawe, jeśli Brazylia i Holandia nie wpadną na siebie w 1/8 finału, będą mogły zmierzyć się dopiero w wielkim finale zaplanowanym na 13 lipca.

Tabela grupy A po dwóch kolejkach:

MDrużynaMZRPBramkiPkt
1Brazylia21103:14
2Meksyk21101:04
3Chorwacja21015:33
4Kamerun20020:50


Tabela grupy B po dwóch kolejkach:

MDrużynaMZRPBramkiPkt
1Holandia22008:36
2Chile22005:16
3Australia20023:60
4Hiszpania20021:70


Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Brazylia i Holandia zgodnie wygrają swoje grupy i unikną starcia już w 1/8 finału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL