Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ogromna strata reprezentacji Holandii! Koniec MŚ dla podstawowego pomocnika

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Jeden z kluczowych kadrowiczów Louisa van Gaala wskutek kontuzji nie zagra już na mundialu. Dla Pomarańczowych to bardzo duże osłabienie.

Na początku pojedynku 1/8 finału z Meksykiem Nigel de Jong doznał kontuzji pachwiny i natychmiast opuścił plac gry. Prognozy co do dalszego udziału pomocnika AC Milan w mundialu od początku były niekorzystne, ale dopiero we wtorek stało się jasne, że doświadczonego gracza czeka dłuższy rozbrat z futbolem.

"Będzie pauzował od dwóch do czterech tygodni. Pozostanie z drużyną w Brazylii, gdzie będzie przechodził rehabilitację" - poinformowano w oficjalnym komunikacie na temat stanu zdrowia 29-latka.


De Jong wszystkie dotychczasowe pojedynki reprezentacji Holandii na mundialu rozpoczął w wyjściowej jedenastce. Przeciwko El Tri zmienił go na placu gry nominalny środkowy obrońca Bruno Martins Indi. Van Gaal w środku pola ma spore pole manewru - de Jonga z powodzeniem mogą zastępować również Georginio Wijnaldum, Leroy Fer i Jonathan de Guzman.

Pomarańczowi w ćwierćfinale zmierzą się z teoretycznie najsłabszym zespołem w najlepszej "8" - Kostaryką. Na Brazylię, Niemcy czy Francję mogą trafić dopiero w finale.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL