Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Arjen Robben nie ma wątpliwości: Niemcy mistrzem, Argentyna bez szans

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Zdaniem holenderskiej gwiazdy tytuł mistrza świata przypadnie w udziale reprezentacji Niemiec. Arjen Robben jest przekonany, że jego koledzy z Bayernu pomszczą Pomarańczowych.

Reprezentacja Argentyny po serii rzutów karnych pokonała Holendrów i po raz pierwszy od 24 lat wywalczyła awans do finału mundialu. Przez 120 minut pojedynek półfinałowy był niezwykle wyrównanym widowiskiem i żadna z drużyn nie zdołała uzyskać nawet niewielkiej przewagi.

Albicelestes na mundialu nie zachwycają, ale w żadnym spotkaniu nie musieli odrabiać strat i nie byli drużyną zepchniętą do głębokiej defensywy. Ponadto dali sobie wbić ledwie trzy gole w sześciu występach. Czy Niemcy przełamią opór podopiecznych Alejandro Sabelli? Arjen Robben jest przekonany, że tak się stanie.


- Niemcy będą mistrzem świata, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Argentyna w finale jest bez szans - zawyrokował reprezentant Oranje, który ma wśród kadrowiczów Joachima Loewa wielu klubowych kolegów z Bayernu: Manuela Neuera, Jerome'a Boatenga, Philippa Lahma, Mario Goetze, Bastiana Schweinsteigera, Toniego Kroosa i Thomasa Muellera.

Warto przypomnieć, że dwa ostatnie finały mundialu były niezwykle zacięte. W 2006 roku Włochy pokonały Francję po serii jedenastek, a cztery lata później Hiszpania dopiero po dogrywce okazała się lepsza od Holandii.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL