Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rekordowe premie dla reprezentantów Niemiec, federacja otrzyma 25 mln euro od FIFA

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Zarówno podopieczni Joachima Loewa, jak i niemiecka federacja znacznie wzbogacili się na mundialu. W 1954, 1974 i 1990 roku nagrody finansowe dla mistrzów świata były znacznie mniej imponujące.

Jak informuje serwis sport1.de, FIFA przekaże niemieckiej federacji piłkarskiej (DFB) aż 25,75 mln euro z tytułu wywalczenia tytułu mistrzowskiego, a dodatkowo 1,1 mln euro tytułem zwrotu kosztów przygotowania do turnieju. Nasi zachodni sąsiedzi na udziale w MŚ zarobią, ponieważ łącznie wydali na występ w mundialu 22 mln euro.

Już przed mundialem kapitan reprezentacji Philipp Lahm ustalił z działaczami premię za wywalczenie tytułu mistrzowskiego na kwotę 6,9 mln euro. To oznacza, że każdy z piłkarzy już wkrótce otrzyma 300 tysięcy euro! Podczas poprzednich imprez mistrzowskich niewypłacona ostateczna łączna suma premii dla reprezentantów wyniosła 250 tysięcy euro.


Co ciekawe, w 1954 roku każdy z niemieckich mistrzów świata otrzymał równowartość... 1250 euro oraz telewizor. 20 lat później Franz Beckenbauer i koledzy dostali w nagrodę po 30 tysięcy euro i samochód marki Volkswagen Garbus. Premia dla triumfatorów mundialu z 1990 wyniosły po 65 tysięcy euro.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Skrót meczu Niemcy - Argentyna
Skrót meczu Niemcy - Argentyna
Źródło: TVP S.A.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL