Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Joachim Loew: Nie spoczniemy na laurach, możemy dominować przez wiele lat

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Selekcjoner reprezentacji Niemiec już myśli o udanym występie zespołu podczas Euro 2016. Zapowiada, że ani on, ani jego podopieczni nie będą zbyt długo upajać się sukcesem.

Reprezentacja Niemiec na triumf na imprezie mistrzowskiej czekała od 1996 roku, kiedy zwyciężyła w mistrzostwach Europy. Od tego czasu nasi zachodni sąsiedzi dwukrotnie żegnali się z marzeniami o tytule w finale (2002 i 2008), a trzy razy ulegli w fazie półfinałowej (2006, 2010 i 2012). Wreszcie podczas mundialu w Brazylii DFB-Team nie miał sobie równych.

- Zdobycie tytułu daje nam wszystkim dodatkowy bodziec do dalszej pracy. Zespół ma dobre perspektywy i może dominować przez wiele lat. Sądzę, że przyszłość reprezentacji jest zabezpieczona, ponieważ dysponujemy wieloma młodymi i uzdolnionymi piłkarzami - przekonuje Joachim Loew.


- Mogę sobie bez trudu wyobrazić, że wkrótce będziemy żyli w erze niemieckiej na wzór hiszpańskiej w ostatnich latach. Z całą pewnością nie spoczniemy na laurach i nie usiądziemy z założonymi rękami, mówiąc "to jest to" - zapewnia trener i zapowiada: Naszym kolejnym celem jest oczywiście odniesienie sukcesu podczas Euro 2016 we Francji. Nie będziemy obawiać się konkurencji ze strony innych zespołów.

Czy Niemcy będą triumfować na kolejnych turniejach mistrzowskich? Philipp Lahm jest ostrożny w zapowiedziach. - Przez osiem lat drużyna za każdym razem docierała do fazy półfinałowej i nie widzę powodu, dla którego to miałoby się zmienić. Jednak do zdobywania trofeów potrzebny jest element szczęścia, bez którego nie sposób sięgać po trofea - tłumaczy.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy reprezentacja Niemiec wygra Euro 2016?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • ilovevolleyball Zgłoś
  Czy tylko ja w meczu Polska-Niemcy będę kibicować naszym sąsiadom ? Liczę na wynik przynajmniej 8:0 jeżeli Brazylijczyków ograli 7:1 to wszystko jest możliwe...;)
  • wislok Zgłoś
   Nie można tego wykluczyć,mają znakomitą generację piłkarzy, zobaczymy, osobiście mam nadzieję,że nie, bo dominacja kogokolwiek nie jest korzystna dla ogółu, dlatego chciałem,żeby
   Czytaj całość
   mistrzostwo świata trafiło do kogoś innego aniżeli Hiszpania
   • Sergh Khan Zgłoś
    Joachimie Loew a ja mam nadzieję, że szybko się skończy ten wasz sen o dominacji. Już w tej chwili wielu Niemców ma nosy w chmurach więc pora aby sprowadzić ich do normalnej postawy bo
    Czytaj całość
    obecna grozi upadkiem lub zderzeniem z twardą przeszkodą.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL