Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Joachim Loew: Nigdy nie myślałem o odejściu, motywacji na pewno nie zabraknie

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Joachim Loew potwierdził, że co najmniej przez dwa najbliższe lata będzie prowadził niemiecką kadrę. Zapewnił, iż nigdy nie brał pod uwagę rezygnacji z pracy z drużyną narodową.

Po zdobyciu przez reprezentację Niemiec tytułu mistrza świata w mediach pojawiły się spekulacje o możliwej rezygnacji Joachima Loewa pomimo ważnego kontraktu do 30 czerwca 2016 roku. Władze federacji przekonywały, że zmiana na stanowisku selekcjonera nie wchodzi w grę, a ich słowa znalazły potwierdzenie w deklaracji "Jogiego".

- Ani przez chwilę nie myślałem o odejściu. Robiłem po prostu to, co uzgodniliśmy już przed mundialem - wspólnie z działaczami przeanalizowałem nasz występ na wielkiej imprezie. Postępujemy tak co dwa lata i nie inaczej było tym razem - tłumaczy trener, który opiekuje się kadrą od 2006 toku.


- Nie po to przedłużałem kontrakt do 2016 roku, żeby go później nie wypełnić. Potrzebowałem nieco czasu, żeby ochłonąć po ogromnych emocjach, które pojawiły się w trakcie mundialu i po jego zakończeniu. Nie miałem jednak żadnych wątpliwości, że nie czeka mnie nic lepszego od prowadzenia reprezentacji do Euro 2016 roku we Francji - przekonuje Loew.

Jeśli selekcjoner wypełni swoją umowę, będzie pracował z kadrą przez 10 lat. To długi okres, biorąc pod uwagę, jak często dochodzi do roszad w innych czołowych drużynach narodowych świata. - Jestem zmotywowany w takim samym stopniu jak pierwszego dnia mojej pracy. Triumf na mundialu był ukoronowaniem naszych wysiłków, ale nie zakończeniem drogi - puentuje selekcjoner.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL