Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Srebrny medal Sabiny Majerczyk w slalomie gigancie na Uniwersjadzie

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Sabina Majerczyk zdobyła srebrny medal w slalomie gigancie na Uniwersjadzie w Granadzie. Na dziewiątym miejscu uplasowała się Karolina Chrapek.

Złoto wywalczyła Kristine Aasberg, która była najlepsza w obu przejazdach. Reprezentantka Norwegii wywalczyła czas 2:09.56. Sabina Majerczyk uzyskała 2:12.09. Aasberg na najwyższym stopniu podium stanęła również po piątkowym supergigancie. Trzecią pozycję zajęła Carmina Pallas z Andory (2:12.77).

Majerczyk po pierwszym przejeździe była czwarta, a Karolina Chrapek - jedenasta. W drugiej rundzie srebrna medalistka slalomu giganta na Uniwersjadzie 2015 miała piąty wynik, a druga zawodniczka supergiganta - ósmy. Magdalena Kłusak, trzecia reprezentantka Polski, została sklasyfikowana na siedemnastym miejscu.

W piątek 13 lutego zawodniczki będą rywalizowały w slalomie.

Komentarze (3):

 • Gabi Zgłoś
  Bardzo pozytywna wiadomość, wielkie gratulacje dla Sabiny! Ale to, co działo się w pierwszym przejeździe przechodzi ludzkie pojęcie. Warunki okropne, trasa chyba jednak zbyt "podkręcona"
  Czytaj całość
  jak na Uniwersjade i mnóstwo dziewczyn kończyło zawody zbierając się ze śniegu. Tym większy szacunek dla Majerczyk, że nie dała się zdmuchnąć.
  • Fanka Rogera Zgłoś
   Fajnie że o tym piszecie , bo gdzie indziej cisza. Dziewczyny powinny więcej startować w normalnych zawodach.
   • yes Zgłoś
    Gratulacje, dobry wynik.Pamiętam biegaczki narciarskie, olimpijki: siostry Majerczyk Józefę i Władysławę.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL