Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Anna Fenninger wygrała gigant w Mariborze, trzech Austriaków na podium zjazdu

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Anna Fenninger wygrała slalom gigant w Mariborze. Mężczyźni rywalizowali w Saalbach. Triumfatorem zjazdu został Matthias Mayer.

Anna Fenninger prowadziła już po pierwszym przejeździe slalomu giganta w Mariborze. W drugiej rundzie uzyskała trzeci wynik. Drugą pozycję zajmowaną na półmetku rywalizacji utrzymała Viktoria Rebensburg. Austriaczka wywalczyła o cztery setne sekundy lepszy czas niż Niemka. Taka sama kolejność była na mistrzostwach świata 2015.

Z siódmego miejsca na trzecie awansowała Tina Weirather. Zawodniczka z Liechtensteinu na MŚ znalazła się tuż za podium w slalomie gigancie. W Słowenii stanęła na "pudle", dzięki świetnemu drugiemu przejazdowi. Weirather była najlepsza w drugiej serii. Pierwszego przejazdu nie ukończyła reprezentantka Słowenii - Tina Maze.

Na podium zjazdu w Saalbach stanęło trzech reprezentantów gospodarzy. Zwyciężył mistrz olimpijski z Soczi - Matthias Mayer. Drugi wynik uzyskał Max Franz. Trzecią lokatę wywalczył Hannes Reichelt. Najlepiej z zawodników spoza Austrii spisał się sklasyfikowany na czwartym miejscu Carlo Janka. 13. był Patrick Kueng (mistrz świata), a 14. - Kjetil Jansrud (lider punktacji Pucharu Świata obejmującej wyniki zjazdów).

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL