Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kjetil Jansrud wygrał 1. supergigant w PŚ 2016/2017, Aksel Lund Svindal drugi

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Kjetil Jansrud wygrał pierwszy supergigant zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 w narciarstwie alpejskim.

To dla urodzonego w 1985 roku reprezentanta Norwegii piętnaste zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, a siódme odniesione w supergigancie. Kjetil Jansrud uzyskał czas 1:21.66. W środę spisał się najlepiej podczas treningu zjazdu, a w czwartek miał trzeci wynik. Na drugim stopniu podium inauguracyjnego supergiganta stanął inny Norweg - Aksel Lund Svindal (1:21.83). Trzecie miejsce zajął Włoch Dominik Paris (1:22.07). 

Jansrud wystartował jako siódmy. Z piątym numerem zaprezentował się Svindal, z szóstym zaś - Paris. Tuż za podium znalazł się Carlo Janka (1:22.10). Piąty był Bostjan Kline (1:22.11), a szósty - Beat Feuz (1:22.37). W czołowej dziesiątce uplasował się tylko jeden Austriak - Max Franz, który miał dziesiąty rezultat.

Na trzynastej pozycji sklasyfikowano Marcela Hirschera, który pozostał liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prowadzi z dorobkiem dwustu punktów. Drugi jest Alexis Pinturault (124 pkt), który nie ukończył piątkowego supergiganta.

Na sobotę w Val d'Isere zaplanowano zjazd, a na niedzielę - slalom gigant.

ZOBACZ WIDEO: Wojciech Fortuna: zrozumiałem, że w Zakopanem nie ma dla mnie miejsca

Czy Kjetil Jansrud wygra sobotni zjazd?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL