Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / PAP/EPA/ANDREA SOLERO

Marcel Hirscher miał 20. czas drugiego przejazdu, ale wygrał w Kranjskiej Gorze

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Marcel Hirscher wygrał w Kranjskiej Gorze slalom gigant zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Leif Kristian Haugen.

Pod koniec drugiego przejazdu panowały znacznie trudniejsze warunki niż na początku - była mgła i padał deszcz. Rywalizację kilka razy przerywano. Drugiej pozycji zajmowanej po pierwszej rundzie nie utrzymał Henrik Kristoffersen. Norweg spadł na początek drugiej dziesiątki. Marcel Hirscher miał dwudziesty czas w drugiej odsłonie zmagań, ale zachował przodownictwo.

Urodzony w 1989 roku zawodnik zapewnił sobie zdobycie szóstej Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Austriak na pewno wygra też klasyfikację łączną obejmującą wyniki gigantów. Drugi w tym rankingu Alexis Pinturault nie ukończył pierwszego przejazdu w Kranjskiej Gorze. Do końca sezonu pozostał jeszcze jeden gigant mężczyzn, który odbędzie się w Aspen.

Hirscher po raz dwunasty stanął na podium konkursu PŚ w Kranjskiej Gorze. Po raz pierwszy uplasował się tam w czołowej trójce 9 marca 2008 roku, gdy był trzeci w slalomie. Triumfował tam po raz czwarty. Wcześniej zwyciężył 30 stycznia 2010 roku w gigancie, a w sezonie 2015/2016 był najlepszy zarówno w gigancie, jak i slalomie. 

Z dwunastego miejsca na drugie awansował Leif Kristian Haugen. Trzeci był Matts Olsson. Na niedzielę w Kranjskiej Gorze zaplanowano slalom.

MiejsceZawodnikKrajCzas
1.Marcel HirscherAustria2:24.31
2.Leif Kristian HaugenNorwegia2:24.77
3.Matts OlssonSzwecja2:24.98
4.Manuel FellerAustria2:25.06
5.Stefan LuitzNiemcy2:25.23
5.Felix NeureutherNiemcy2:25.23


Klasyfikacja generalna PŚ:

MiejsceZawodnikKrajPunkty
1.Marcel HirscherAustria1375
2.Kjetil JansrudNorwegia871
3.Henrik KristoffersenNorwegia867
4.Alexis PinturaultFrancja843
5.Aleksander Aamodt KildeNorwegia586
6.Peter FillWłochy577


ZOBACZ WIDEO Simon Ammann: Polski zespół wie, jak smakuje smak zwycięstwa

Czy Marcel Hirscher wygra slalom gigant w Aspen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL