Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maryna Gąsienica-Daniel Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel

Jednoosobowa kadra reprezentacji Polski na MŚ w narciarstwie alpejskim

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Polski Związek Narciarski zatwierdził skład reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, które w dniach 4-17 lutego 2019 r. odbędą się w Aare.

Podczas najważniejszej imprezy sezonu dla alpejczyków i alpejek zaprezentuje się tylko Maryna Gąsienica-Daniel. Wraz z nią do Szwecji wyruszą: trener główny Marcin Orłowski, asystent trenera głównego Matteo Baldissarutti, lekarz Stanisław Szymanik oraz kierownik ekipy Stanisław Czarnota.

Najlepsza aktualnie polska alpejka wystartuje podczas mistrzostw świata w zaplanowanych wcześniej konkurencjach, a są nimi: supergigant, kombinacja alpejska, slalom gigant oraz slalom. Jedynym znakiem zapytania jest udział w zjeździe. Decyzja o starcie w tej konkurencji zostanie podjęta już w Szwecji.

Maryna Gąsienica-Daniel po raz czwarty wystartuje w imprezie tej rangi. Jej najlepszym wynikiem jest jak dotąd 23. miejsce, wywalczone podczas kombinacji alpejskiej w Sankt Moritz.

ZOBACZ WIDEO: Kot powoli odbudowuje formę. "Jeden z dwóch skoków był dobry. Wiem gdzie popełniam błąd"

Polski Związek Narciarski zaznacza, że jeżeli do 5 lutego 2019 r. zawodnik lub zawodniczka ukończą zawody Pucharu Świata lub Pucharu Europy w czołowej "30", wówczas zarząd będzie mógł powołać te osoby do składu reprezentacji Polski. Szanse na to są jednak niewielkie.

Czy uważasz, że Maryna Gąsienica-Daniel poprawi swoje najlepsze jak dotąd miejsce na MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • UNIA LESZNO kks Zgłoś
  dobrze, inni nie prezentuja poziomu dajacego szanse na pokonanie 5 zawodnikow. jest to wina nie ich, bo oni nie sa takimi leniami, lecz Tajnera i PZN. Pieniadze nie ida na to co maja. Gdzie
  Czytaj całość
  skocznie, gdzie trasy biegowe, gdzie trasy alpejskie. Jeszcze niedawno byla trasa w miare dla zawodowcow slalomu i giganta, teraz juz jest w zlym stanie.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL