Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Kaim Facebook / KN Siepraw - Ski / Wojciech Kaim

Wybuch gazu w Szczyrku. Zginął Wojciech Kaim, trener narciarstwa

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W wyniku eksplozji gazu w Szczyrku zawalił się 3-piętrowy dom. Zginęło osiem osób, w tym czwórka dzieci. Jedną z ofiar był 39-letni trener narciarstwa, Wojciech Kaim.

Wojciech Kaim był trenerem narciarstwa w klubach KN Siepraw-Ski i MKS "Skrzyczne" Szczyrk. Oba ośrodki o śmierci 39-latka poinformowały w mediach społecznościowych. Andrzej Gocman, trener w KN Siepraw-Ski, potwierdził tę wiadomość na łamach Onetu. - Z informacją o śmierci Wojtka zadzwonił do mnie jego wujek - powiedział. 

Smutne wieści przekazał również Małopolski Okręgowy Związek Narciarski, który dodał wypowiedź Macieja Bydlińskiego, polskiego narciarza alpejskiego, wielokrotnego indywidualnego Mistrza Polski. - Wojtek bliski znajomy naszej rodziny, zawsze otwarty, pomocny, bardzo dobry narciarz i tata wspaniałej kochającej się rodziny. W obecnej chwili ciężko pozbierać myśli, aby pogodzić się z tą ogromną stratą. Kondolencje dla rodziny - czytamy na Facebooku.

https://www.facebook.com/382584505115535/photos/a.555474257826558/3398639886843300/">

W środę wieczorem w Szczyrku zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej. Powodem był wybuch gazu. Ratownicy pracowali kilkanaście godzin w poszukiwaniu uwięzionych pod gruzami osób. W domu, gdzie doszło do eksplozji, mieszkały dwie rodziny. W chwili eksplozji znajdowało się tam 8 osób. Nie mieli szans. Z budynku po wybuchu nie zostało dosłownie nic (więcej TUTAJ).

Komentarze (4):

 • Adam M. Popławski Zgłoś
  ja tylko przytoczę wybuch gazu w warszawskiej rotundzie PKO. coś o tym wiem ponieważ mój wykładowca na politechnice warszawskiej badał tę sprawę jako biegły. i tam robotnicy pracujący
  Czytaj całość
  w pobliżu zamkneli gaz zasuwą którą domknęli przedłużając sobie ramieniem czyli rurą. korpus pękł a gaz uchodził wspólnym kanałem dla innych mediów. i tak gaz właśnie dostał się pod rotundę.
  • krystyna40 Zgłoś
   Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem gazu ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci
   Czytaj całość
   Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie ulatniać się gaz to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania. Wiem, że rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku lub telefonie mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Wielu ludzi mogłoby żyć. Pytałam ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla emerytów i rencistów, żeby jak największej liczbie ludzi pomóc. Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ci ludzie mogliby żyć dalej. Uważam, że warto o tym mówić.
   • JK. Zgłoś
    Żegnaj dobry kolego ****** Jerzy Kaim.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL