Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vincent KriechmayrGetty Images / Alain Grosclaude/Agence Zoom / Na zdjęciu: Vincent Kriechmayr

Alpejski PŚ. Vincent Kriechmayr triumfatorem supergiganta w Hinterstoder. Ogromna wpadka lidera Pucharu Świata

Adrian Nuckowski
Vincent Kriechmayr wygrał supergigant alpejskiego Pucharu Świata, rozegrany w austriackim Hinterstoder. Austriak odniósł swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Zawodów nie ukończył lider klasyfikacji generalnej, Aleksander Aamodt Kilde.

Ruszający z pierwszym numerem startowym, Vincent Kriechmayr znakomicie wykorzystał idealny stan trasy imienia Hannesa Trinkla w Hinterstoder. Austriak swoje drugie zwycięstwo obecnej zimy może zawdzięczać głównie, dzięki fenomenalnie przejechanemu dolnemu odcinkowi. Aktualny wicemistrz świata w supergigancie triumfował ponadto w tym sezonie podczas zmagań w Val-Gardenie.

Drugą pozycję ze stratą zaledwie 0,05 s. do zwycięzcy zajął Mauro Caviezel. Szwajcar zapisał na swoje konto czwarte podium w sezonie 2019/2020, awansując na pierwsze miejsce w klasyfikacji supergiganta. Czołową trójkę uzupełnił mistrz olimpijski w tej konkurencji z Pjongczangu, Matthias Mayer

Rywalizacji w Hinterstoder do udanej nie zaliczy m.in. lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Aleksander Aamodt Kilde. Norweg popełnił błąd w górnej części trasy i nie ukończył zawodów. Kilde utrzymał żółtą koszulkę, natomiast spadł z pierwszej na trzecią pozycję w klasyfikacji supergiganta.